Ptyś i Bill. Pamiętasz to, Bill? Tom 11

Kolejna część humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Bill to bardzo grzeczny pies, czasem tylko pogoni pana rozklejającego plakaty, wścieknie się na tresera zwierząt czy spowoduje mały wypadek samochodowy. Także Ptyś to bardzo grzeczny chłopiec, czasem tylko zrobi z chodnika ślizgawkę, pobije się z kolegą czy zerwie kwiatki w parku. Problemem jest jedynie to, że w przypadku obu bohaterów ,,czasem" oznacza ,,codziennie"... Ale nie ma co narzekać - Ptyś i Bill równie często, co psocą, robią dobre uczynki, z których mogą być dumni. A konsekwencjami ich rozrabiania niech się martwią... rodzice! Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930-2006; m. in. ,,Sprycjan i Fantazjusz"), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: ,,Szybki Bill", ,,Pamiętasz to, Bill?" oraz ,,Pobawmy się!".

Informacje dodatkowe o Ptyś i Bill. Pamiętasz to, Bill? Tom 11:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Boule et Bill: tome 5 Bulles et Bill; tome 6 Le fauve est lâché; tome 7 Bill, chien modele

Kup książkę Ptyś i Bill. Pamiętasz to, Bill? Tom 11

Ptyś i Bill. Pamiętasz to, Bill? Tom 11 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-12-06, Ocena: 4, Przeczytałem,

PIES, CHŁOPIEC I SZALEŃSTWO

Ciężko mi w to uwierzyć, ale to już dwunasty tom ,,Ptysia i Billa". Szybko zleciało, bo wciąż mam wrażenie, jakbym dopiero co pierwszy czytał... No ale tak to jest, że jak coś dobre, to szybko leci i równie szybko się kończy. No bo ten koniec to już w sumie niedługo - Egmont serwuje nam zbiorcze albumy po trzy tomy serii, a tych jeszcze niewydanych zostało ledwie osiem, więc już coraz bliżej skompletowania całości jesteśmy. Z drugiej strony, seria wciąż powstaje, więc będzie na co czekać. A na razie mamy ten tom, zbierający wczesne części serii (5-7 z przełomu lat 60. i 70. XX wieku), a zatem te, które robił Jean Roba, czyli z tych najlepszych po prostu.

Ptyś i Bill to dwaj przyjaciele. Ten pierwszy jest chłopcem, którego ciągnie do figli i psot. Obowiązki? Jak każde dziecko unika ich, jak może, do pracy nie rwie się zbyt szczególnie, jednak do zabawy i szaleństw, jak najbardziej. Bill jest jego psem, a jak wiadomo, zwierzęta i ludzie, jakże często są do siebie podobne. I tak jest właśnie w tym przypadku, psiak jest leniwy, łobuzerski, ale jednak na tyle uroczy, że potrafi urzec. I wie, co to dobra zabawa (oraz jak dobrze zjeść). To oczywiście nie koniec postaci, bo tych w serii nie brakuje, weźmy choćby rodziców głównego bohatera, a wszyscy oni wikłają się w różne śmieszne czy szalone sytuacje.

No i w tej części dostajemy sporo kolejnych takich szalonych sytuacji - bo Ptyś potrafi, ot zrobić taką ślizgawkę na chodniku czy pobić się z kimś. A jego pies nie gorszy, bo i wypadek spowoduje, i pogoni tego i owego. I tak się to wszystko toczy.

Już czytam sam. Kopciuszek. Duże litery i podział na sylaby
Okładka ksiązki - Już czytam sam. Kopciuszek. Duże litery i podział na sylaby

Już czytam. Kopciuszek. Duże litery i podział na sylaby Książka do pierwszych samodzielnych prób w czytaniu - znana treść bajki o Kopciuszku oraz krótki...

1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa
Okładka ksiązki - 1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa

1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa to książka przybliżająca najważniejsze i najpiękniejsze arcydzieła malarstwa, sylwetki twórców oraz przyświecających...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung