reklama

Ptaki Jeziora Wigry

Jezioro Wigry, dziesiąte pod względem wielkości i piąte pod względem głębokości w Polsce, należy do najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc nie tylko na Suwalszczyźnie, ale i w kraju, tłumnie odwiedzanych w sezonie wakacyjnym. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze i naukowe, zostało objęte ochroną już w latach 30. XX wieku.

Główne badania naukowe związane z Wigrami dotyczą ryb, hydrobiologii i geologii. A przecież jezioro jest również przestrzenią życia dla wielu gatunków ptaków. Dotychczas zaobserwowano tu ponad 175 gatunków, w tym 90 bezpośrednio związanych z jeziorem, pozostałe zaś z wyspami i otoczeniem Wigier. Co wiadomo o wigierskich ptakach? Jakie gatunki – rzadkie i pospolite – przebywają na jeziorze? Przystępują tu do lęgów, czy tylko zatrzymują się podczas przelotów? Jakie są ich zwyczaje? O tym wszystkim można dowiedzieć się właśnie z tej książki. W Ptakach jeziora Wigry opisane zostały pięćdziesiąt cztery gatunki charakterystyczne dla Wigier i najliczniejsze.

Znakomitym dopełnieniem książki są unikalne przyrodnicze fotografie Grzegorza Zawadzkiego. Wzbogacona została także o QR kody, dzięki czemu Ptaki jeziora Wigry to książka zarówno do czytania, oglądania, a także do… słuchania! Po zeskanowaniu za pomocą smartfona (z dostępem do Internetu) zamieszczonych w książce na początku każdego rozdziału QR kodów, będzie można usłyszeć głos danego ptaka.

Zapraszamy do podróży i odkrywania niezwykłego świata ptaków Wigier!

Informacje dodatkowe o Ptaki Jeziora Wigry:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-06-21
Kategoria: Inne

Kup książkę Ptaki Jeziora Wigry

Poznaję i opowiadam z mamą. Zwierzęta w ZOO
Dorota Zawadzka0
Okładka ksiązki - Poznaję i opowiadam z mamą. Zwierzęta w ZOO

Każda mama wie, jak ważne jest, aby czytać dziecku książki. Ale jeszcze ważniejsze jest aby o nich z dzieckiem rozmawiać. Ta książeczka, w formie wesołej...

Dorota Zawadzka0
Okładka ksiązki - Biblioteczka Mamo to ja (#3). Dziecko swoje prawa ma. Prawa dziecka dla rodziców

W serii Biblioteczka Mamo To Ja  proponujemy książkę Doroty Zawadzkiej ,,Dziecko swoje prawa ma. Prawa dziecka dla rodziców". Dorota Zawadzka psycholog...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski