Psychologia C.G. Junga

Teoria psychoanalityczna C.G. Junga stanowi podwaliny współczesnej psychologii w szczególności, a w szerszym aspekcie - jest niezaprzeczalnym wkładem w kulturę europejską XX wieku. Wybitna psychoanalityczka, uczennica, a potem współpracownica Junga, Jolande Jacobi w swej książce przedstawia główne wątki teorii oraz bogactwo myśli szwajcarskiego psychologa. Praca została podzielona na dwie części: teoretyczną oraz opisującą praktyczne zastosowanie psychoanalizy. Krótka biografia Junga, bibliografia jego prac i tłumaczeń na język polski oraz skorowidz pojęć psychologii głębi posłużą tym czytelnikom, którzy pragną poszerzyć swą wiedzę o nowoczesnej psychologii.

To lektura obowiązkowa nie tylko dla studentów psychologii i innych kierunków humanistycznych, ale także dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem tajemnic ludzkiej psychiki.

Informacje dodatkowe o Psychologia C.G. Junga :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-12-08
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Psychologia C.G. Junga

Psychologia C.G. Junga - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-07-14,
Zacznę od tego, do kogo w głównej mierze kierowany jest podręcznik z poruszanymi najważniejszymi wątkami teorii C. G. Junga. Jeżeli jesteście studentami psychologii, czy innych kierunków psychologicznych, osobami, które szalenie interesują się tajemnicami ludzkiej psychiki, czytelnikiem nie zważającym na to, że do przyswojenia podanej wiedzy potrzebował będzie wiele czasu, bądź osobą interesującą się postacią C. G. Junga, to zachęcam Was do poznania tejże książki. Jednak zanim przystąpisz do lektury tej pozycji, muszę się przestrzec, że nie jest to lekka lektura na wieczór - to pozycja z mnóstwem wiedzy, ciężkiej do opanowania osobom, które psychologią interesują się tylko trochę. Do "oswojenia" zawartej w tym podręczniku wiedzy potrzeba naprawdę wiele czasu, jeżeli chodzi o laików mojego pokroju (czyt. osoba, która psychologią zajmuje się od niedawna w sposób całkiem niewinny, z czystej, niczym niepohamowanej ciekawości). Mimo że wiedza serwowana przez Junga, opracowana przez Jolande Jacobi jest dość trudna w opanowaniu dla kompletnych laików, każdy może zauważyć, że w pozycji tej stosuje się język najprostszy jaki można (co nie oznacza, że jest on taki lekki i przystępny), najważniejsze wątki teorii słynnego psychiatry zostają rozłożone na coraz mniejsze części i tłumaczone tak dokładnie, że po jakimś czasie wszystko staje się dla nas jasne, a całość coraz bardziej maluje się w naszej głowie jako intrygująca wiedza. Gromadzenie tych wszystkich informacji i przyswajanie ich ułatwiają nam czytelne schematy oraz obrazy. Dzięki nim czytelnikowi znacznie łatwiej zrozumieć co autor miał na myśli, a ich obecność wpływa na pobudzenie naszej wyobraźni i łatwiejsze zdobywanie wiedzy. Całość: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/06/jolande-jacobi-psychologia-cg-junga.html#more
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski