Przywilej wyboru

Jeśli jesteś na takim etapie swojego życia, że analizujesz je i zastanawiasz się nad sobą, czy w pełni wykorzystujesz swój potencjał, bo chcesz spełnić swoje marzenia i masz potrzebę sukcesu, zapoznaj się z tą książką.

Książka Przywilej wyboru. Jak żyć twórczo i szczęśliwie, wykorzystując swoje talenty to podarunek inspirujących treści o kluczowych sprawach egzystencjalnych. Dowiesz się z niej między innymi o tym:
 jak żyć w równowadze i w poczuciu dobrze podjętych decyzji,
 jak skutecznie wykorzystać swoje naturalne uzdolnienia,
 jak pozytywnie wpływać na życie najbliższych.

Informacje dodatkowe o Przywilej wyboru:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-08-01
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Przywilej wyboru

Przywilej wyboru - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jenah
Jenah
Przeczytane:2014-08-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jaka jest według Was definicja słowa "talent"? Gdyby ktoś zadał mi wcześniej takie pytanie, odpowiedziałabym, że talent to wybitne uzdolnienie w jakiejś dziedzinie. Talent to posiadanie pięknego głosu, który odpowiednio "podrasowany" świetną muzyką i dobrym tekstem, może poruszać najczulsze struny ludzkich uczuć. Talent to posiadanie niepowtarzalnego stylu w malarstwie, rzeźbie czy architekturze. Talent to również wyjątkowe uzdolnienia muzyczne - świat muzyki posiada wielu wirtuozów gry na skrzypcach, fortepianie czy nawet gry na perkusji. Talentem mogą się również poszczycić wybitni tancerze, aktorzy, pisarze, naukowcy... Każdy, kto jest obdarzony ponadprzeciętnymi zdolnościami, kto swoimi wrodzonymi umiejętnościami i pracą potrafi przyczynić się do wydobycia i przeżywania przez drugiego człowieka głębokich emocji, jest w moim pojęciu kimś, kto posiada TALENT. Czy Wasza definicja pokrywa się z moją? Jeśli tak, to czytajcie dalej. A teraz zapytam - czy Ty również posiadasz jakiś talent? Ręka do góry, jeśli odpowiedź brzmi: tak. Nie jestem jasnowidzem, nie mogę Was teraz zobaczyć, ale sądzę, że niewiele tych rąk się podniosło (nawet w myślach). Mam jednak dobrą wiadomość - każdy z Was z osobna posiada talent! Bez wyjątku! Zaskoczeni? :) A co będzie, jeśli Wam powiem, że posiadacie ich znacznie więcej? Uwierzycie? Jestem pewna, że każdy z Was posiada co najmniej pięć talentów. Niemałym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie, że ja też je posiadam, o czym do tej pory nie miałam zielonego pojęcia :) Dopiero lektura "Przywileju wyboru" uświadomiła mi ten fakt i znacznie rozszerzyła granice mojego postrzegania swoich własnych możliwości. Sceptyków od razu uciszam - to nie są żadne bajki w stylu - chcę pięknie śpiewać (choć możliwości nie mam wcale), więc będę powtarzać sobie codziennie po sto razy, że pięknie śpiewam, aż w końcu osiągnę cel, wydam płytę i będę sławna i bogata. Cóż, może warto marzyć (marzenia czasem przecież się spełniają), ale nie o to tu chodzi. Zaskakujący jest fakt, że chociażby zwykła, poczciwa empatia może być talentem. Co jeszcze? Dyscyplina, bezstronność, odkrywczość, odpowiedzialność, a nawet... urok osobisty :) Organizator, analityk czy aktywator - to tylko kilka propozycji. Każde z nich z osobna może wydawać się niepozorne, bez większego znaczenia, lecz połączenie tych kilku dla nas najważniejszych, stanowiących najsilniejsze strony naszego charakteru, skupienie się na nich, działanie zgodnie z nimi może prowadzić nas prostą drogą do osiągnięcia sukcesów. To jeszcze nie wszystko. "Przywilej wyboru" porusza tematy, z którymi jeszcze do tej pory nie spotkałam się w literaturze dotyczącej rozwoju osobistego, a tym akurat interesuję się już od dobrych kilkunastu lat. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Chociażby wziąć pod uwagę rozdział dotyczący finansów, który zawiera sporo bardzo celnych uwag. Ponadto niektóre fragmenty książki podziałały niezwykle kojąco na moją sfrustrowaną, "bezrobotną" duszę :) Polecam tę książkę szczególnie tym osobom, które stoją na rozdrożu, którym brak wiary w siebie i we własne możliwości, którzy sądzą, że niewiele mogą w życiu osiągnąć. Autor Jerzy Kostowski próbuje nakierować czytelnika na właściwe tory. Robi to nie tylko w mądry sposób (odwołując się niejednokrotnie do własnych doświadczeń), ale przede wszystkim nienachalny (ogromny plus za to), podpowiada raczej, sugeruje, a nie nakazuje. "Napisałem tę książkę nie po to, aby przekonać Cię do czegokolwiek, lecz zainspirować do kształtowania swojego najlepszego JA". Ja czuję się zainspirowana. Czy Ty też będziesz?
Z pewnością wiele osób stwierdzi, że to lektura nie dla nich. Powiem szczerze: ja też na początku tak uważałam. Jednak po poznaniu jej treści stwierdzam, że nawet książka może sprawiać mylne wrażenie. ,,Przywilej wyboru" to dobra pozycja dla każdego, kto pragnie zmienić w swoim życiu coś istotnego, ale ma co do tego wątpliwości. Ale nie tylko. Pan Kostowski świetnie przedstawił swoją wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu powstała lektura sympatyczna i dająca wiele do myślenia. Co więcej, patrząc na nią pod kątem literackim, zrobił to w sposób interesujący i nieskomplikowany. Z pewnością dotrze do każdego, kto zdecyduje się na jego lekturę. Ja z całego serca do tego zachęcam!
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-06-29, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jestem właśnie na etapie przebudowy swojego życia, więc wszelkie książki dotyczące rozwoju osobistego są przeze mnie jak najbardziej pożądane. Ostatnio w moje ręce wpadł poradnik Jerzego Kostowskiego pt. "Przywilej wyboru". Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów (Punkt wyjścia, Misja, Talenty, Wartości, Pieniądze, Sukces, Marzenia, Cele, Zdrowie, Obawy), w których pan Jerzy pokazuje, a raczej naprowadza na to, jak kierować swoim życiem, uczy poszukiwania swoich wartości, celów, ale daje też nadzieję. To nie jest książka, którą czyta się tylko raz. Moim zdaniem wymaga ona wielokrotnej lektury, wracania do niektórych fragmentów i przemyśleń. I ja też tak będę robiła. Teraz przeczytałam ją dosyć szybko, ale wkrótce do niej wrócę, by dokładnie opracować swój plan zmiany życia. Książka jest gruba, ale dzięki temu poruszono i dokładnie omówiono różne zagadnienia. Komu polecam? Wszystkim tym, którzy chcą zmienić swoje życie oraz spojrzeć inaczej na świat. Pan Jerzy napisał mi, że pisał tę książkę z myślą o ludziach 30-40 letnich. Ja jednak polecam ją nawet bardzo młodym ludziom, bo im szybciej się zrozumie, że mamy przywilej wyboru, że nasze życie może być piękniejsze, tym lepiej. Mnie lektura tej książki bardzo pomogła. Oczywiście były fragmenty, w których nie zgadzałam się ze słowami autora i miałam zupełnie inne poglądy, ale wiadomo, że co człowiek to opinia. Pan Kostowski wielokrotnie podaje przykłady ze swojego życia, dzięki czemu książka zyskuje na wiarygodności. Ponadto znajdziemy w niej mnóstwo cytatów innych osób, wiersze Małgorzaty Marenin oraz ilustracje Katarzyny Ślusarskiej. Jest to fajne urozmaicenie, a książka ładnie wygląda. kingaczyta.blogspot.com
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski