Przyjemność rysowania

Ty także możesz zostać artystą.Rysowanie to jedna z umiejętności uznawanych za globalne. Co to oznacza? Otóż okazuje się, że podobnie jak jazda na rowerze, prowadzenie samochodu, pisanie i czytanie, rysowanie jest czynnością, którą właściwie każdy może opanować do tego stopnia, że z czasem stanie się ona automatyczna.

To pierwsza dobra wiadomość dla osób pragnących rozwinąć rysownicze umiejętności. Druga jest taka, że choć oczywiście wrodzony talent czy żmudna praca na pewno przyszłym rysownikom nie zaszkodzą, to równie ważne są entuzjazm, pasja, pomysłowość i kreatywność. Autorka skupia się w książce właśnie na tych aspektach, aby zgłębianie reguł, jakimi rządzi się rysowanie, nie przesłoniło najważniejszego: przyjemności rysowania. Barbara Michalska potrafi o tym opowiadać jak mało kto - pod pseudonimem Elfik prowadzi poświęcony rysowaniu kanał na YouTube, subskrybowany przez ponad sto tysięcy widzów.

Informacje dodatkowe o Przyjemność rysowania:

Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788328372009

Kup książkę Przyjemność rysowania

Przyjemność rysowania - opinie o książce

Rysowanie to sztuka, której nigdy nie opanowałam, jakoś mi to nie przeszkadzało aż do czasu, kiedy to moja córka poprosiła mnie o narysowane konia, kotka i pieska, niestety po narysowaniu, żadne ze zwierząt nawet trochę nie przypominało tych z rzeczywistości. Pewnego dnia postanowiłam to zmienić i doszkolić się choć trochę tak, żeby poprawić jakość moich obrazków, i zaczęłam rozglądać się za odpowiednimi publikacjami.
Przyjemność rysowania to książka napisana przez cudowną kobietę o miłym pseudonimie Elfik, już czytanie tego, co napisała, było dla mnie przyjemnością, bo wszystko jest takie spokojne i ciepłe, można przy czytaniu nieźle się wyciszyć. Pani Barbara opisuje swoją przygodę z rysowaniem, daje dobre rady, wskazuje błędy, doradza, jaką drogę obrać i pokazuje plusy i minusy danej techniki. Podoba mi się tutaj to, że autorka doradza, nic nie narzucając, bo przecież każdemu podoba się coś innego i chce się spełniać w innej technice, nawet jeżeli jest ona trudna. Książka jest naprawdę fajna i pomocna, ale moim zdaniem dla osób, które chcą zająć się rysowaniem na poważnie, a nie dla osób, które chcą rysować proste obrazki w domowym zaciszu. Myślałam, że znajdę tutaj gotowe wzorce jak zacząć rysować postacie, zwierzęta czy przyrodę, ale tutaj tego nie ma, tutaj znajdziemy bardziej inspiracje, a pomysł jak coś narysować musimy mieć sami.
Ta publikacja na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, którym coś gra w duszy i pcha ich do sztuki, bo tutaj znajdą ogrom wsparcia autorki, która opisała swoją drogę, pokazała swój progres, a to naprawdę pomaga, kiedy widzi się, że artysta też kiedyś miał swoje niezbyt udane początki. Całość jest naprawdę piękna i jest tutaj dużo ilustracji, dzięki czemu możemy od razu zobaczyć to, o czym czytamy, ta książka nie jest dla mnie, ale bardzo miło z nią spędziłam czas, a kto wie może i kiedyś we mnie obudzi się artystyczna dusza.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung