Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma. To szósty album z cyklu ,,Przygody wielkiego wezyra Iznoguda". Zawiera tomy: ,,Pułapka syreny", ,,Koszmary Iznoguda" (drugi i trzeci tom) oraz ,,Powroty Iznoguda".

Informacje dodatkowe o Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

POWROTY IZNOGUDA

,,Iznogud" to jedna z wielu serii, które były na tyle popularne, że nie mogły przestać się ukazywać po śmierci jej scenarzysty. Więc się ukazywały, pisane już przez innych, mniej wprawne, ale nadal udane. Wydawcy trzymali jednak w rękawie kilka asów, bo były komiksy pisane jeszcze przez René Goscinnego, ale dotąd niepublikowane. I trzy czwarte tego tomu złożone zostało właśnie z nich. A to dobra wiadomość dla każdego fana tak autora, jak i serii.

Wezyr Iznogud knuje, bo inaczej się nie da. Zostanie kalifem w miejsce kalifa jednak sukcesywnie mu nie wychodzi. Ale nie przestaje imać się kolejnych prób dokonania tego.

A tu jeszcze ma koszmary, bo jak nie mieć, kiedy wiedzie się takie życie? Właśnie. A na dodatek zostaje jeszcze jedna kwestia: jak Iznogud wraca za każdym razem, kiedy jego plan nie wypali i źle kończy?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa
Okładka ksiązki - 1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa

1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa to książka przybliżająca najważniejsze i najpiękniejsze arcydzieła malarstwa, sylwetki twórców oraz przyświecających...

Miasteczko Halloween
Okładka ksiązki - Miasteczko Halloween

Dynie o przerażających pyskach, okrutne czarownice, straszliwe potwory zaczajone w mroku i chichoczące szkielety to mieszkańcy Miasteczka Halloween......

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung