Przybądź wraz z północą

Nastrojowa opowieść dla fanów wiedźmowych historii.

Życie Tany zostało zaplanowane dawno temu - dziewczyna ma poślubić Landona, syna gubernatora, by w ten sposób przypieczętować kruche przymierze między jej rodzinną wyspą, zamieszkiwaną przez czarowników, a mieszkańcami stałego lądu. Ludzi stamtąd magia przeraża, gotowi są wypalić ją żywym ogniem, dlatego mieszkańcy wyspy zdecydowali się zrezygnować z uprawiania czarnej magii i oddawać nadmiar mocy oceanowi.

Przypadek sprawia, że Tanę omija ten morski rytuał, a kiedy z tego powodu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, otrzymuje pomoc od Wolfe'a, czarodzieja spoza jej zgromadzenia, który twierdzi, że włada wyklętą przez rodzinę dziewczyny czarną magią. Kiedy chłopak ją przekonuje, że wszystko, co dotychczas wkładano jej do głowy, było kłamstwem, Tana zaczyna wątpić w podstawy swojego świata.

Tymczasem nad wyspą zawisło kolejne niebezpieczeństwo. Wody wokół niej stają się coraz bardziej wzburzone, czarownicy zaczynają tracić kontrolę nad prądami morskimi. Zagrożone jest zatem nie tylko przymierze ze stałym lądem, ale i przyszłość wyspy. Zbliża się chwila, gdy Tana będzie musiała wybrać między lojalnością wobec swojej społeczności a miłością. Ślub z Landonem pomoże jej zgromadzeniu, w zamian będzie musiała jednak wyrzec się szczęścia. Czy stać ją na to poświęcenie?

Rachel Griffin to bestsellerowa autorka ,,New York Timesa" z dwiema wiedźmowymi powieściami na koncie. Czuje się związana z naturą - od gór, przez oceany, po humorzaste niebo i burze. Ciągle ma nadzieję, że kiedyś na swojej drodze spotka wampira. Kiedy nie pisze, spędza czas na wędrowaniu, czytaniu przy świetle ognia i piciu kawy w szalonych ilościach. Mieszka w Seattle razem z mężem, psem i rosnącą kolekcją roślin doniczkowych.

Informacje dodatkowe o Przybądź wraz z północą:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-04-09
Tytuł oryginału: Bring Me Your Midnight

Kup książkę Przybądź wraz z północą

Przybądź wraz z północą - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-05-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

“Lęk przed czymś, czego się nie rozumie, nie jest tym samym, co lęk przed czymś, co już nieraz okazało się groźne.”

Wątek magii w książkach, jest wykorzystywany na różne sposoby. Wiemy doskonale, że wieki temu wiele potencjalnych czarownic spłonęło na stosach, lub zginęło w inny sposób, bo magia wzbudzała strach w ludziach “zwyczajnych”, jej pozbawionych.

Mortana wie doskonale jak fakt, że ona i jej bliscy z wyspy potrafią więcej, mają w sobie tę moc, przeraża ludzi z lądu. Żeby mogli żyć spokojnie, bez strachu, zdecydowali się na wiele wyrzeczeń - nie korzystają z wysokiej “czarnej” magii, oddają jej nadmiar co pełnię morzu w formie tzw upustu, nie korzystają ze swojej mocy nocą…

“Magia ta jest tylko bladym cieniem tej, jaką władali moi przodkowie. Taką jednak cenę płacimy za akceptację przez społeczeństwo, za to, że ludzie z lądu ściskają nam dłonie, zamiast je krępować, że witają nas pocałunkiem, a nie uderzeniem w twarz, że zachwalają naszą wyspę, zamiast ją podpalać.”

Czy ta cena nie jest za wysoka ? Wszystko wskazuje, że to jeszcze za mało i aby ten pokój przypieczętować. Tana ma więc  wyjść za mąż za Landona - mężczyznę z lądu. Aranżowane małżeństwo bez miłości, nie jest szczytem marzeń młodej dziewczyny ale poczucie obowiązku jest na tyle duże, że nie bierze ona innej opcji pod uwagę.

Do dnia gdy spotyka Wolfe’a…

Miała wraz z innymi oddać swoją moc morzu, zamiast tego poszła szukać światełka i znalazła jego. Od tego dnia wszystko co uważała za pewne i oczywiste, stało się wątpliwe. Osoby, którym do tej pory bezgranicznie ufała, stały się podejrzane, a jej życie stanęło do góry nogami. Z kolei serce? Zaczęło szybciej bić właśnie przy NIM.

Zakazane uczucie do chłopca, który otwiera jej oczy na życie jakie do tej pory wiodła. Czy będzie miała siłę i odwagę by zdjąć kajdany jakie sama sobie założyła godząc się na oczekiwania członków Zgromadzenia i jej rodziców ? Czy uczucie jej i Wolfe’a ma szansę przetrwać ?

Niby zwyczajny romans z wątkiem fantastycznym jakich wiele, a jednak mnie na swój sposób oczarował. Taka niewinna bohaterka i mroczny bohater, okazują się niezwykle intrygujący. A autorka opisuje wszystko czego doświadczają ubierając to w tak piękne słowa, że co chwila używałam indeksów do zaznaczania kolejnych wspaniałych cytatów.

Czuć wszystko przez co przechodzi ta para. Te wątpliwości jakie targają Taną, jak mota się pomiędzy miłością, lojalnością, poczuciem obowiązku wobec ludzi bojący się o swoją przyszłość. Bo los mieszkańców wyspy leży w jej rękach. Czy jedyne co może zrobić to poświęcić się dla nich lub porzucić na pastwę nietolerancyjnych ludzi z lądu ? Czy nie ma innej drogi, jakiegoś kompromisu, dzięki któremu nie musiałaby zrezygnować z miłości ?

Nie spodziewałam się, że aż tak mi przypadnie do gustu ta historia. Wahałam się w sumie czy zgłosić się do jej zrecenzowania ale teraz nie żałuję, bo ma w sobie coś takiego czarującego dosłownie. Taką jakby niewinność. I oczywiście magię, piękną miłość rozkwitającą jak księżycowy kwiat, taki z pozoru groźny, a jednak … pozory często mylą.

Jeśli lubicie magię w książkach albo po prostu kochacie fantastykę, serdecznie polecam tę książkę. Sądzę, że Was nie rozczaruje.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

[Reklama] Prószyński i S-ka

Posiadać w sobie magię i o tym nie wiedzieć? Z jednej strony przerażające a z drugiej... ogromnie fascynujące. Tana, główna bohaterka powieści wie, że posiada pewien rodzaj magii. Ale nie wie, że jest coś dużo bardziej potężniejszego. Ale musi także zdecydować, którego chłopaka wybierze i jaki będzie jej los. Landon czy Wolfe? Który z nich otrzymał klucz do jej serca?
    Bardzo fajna i lekka powieść fantasy. Powieść na młodzieży, która lubi magię i czary. Ale opisaną subtelnie. To nie jest coś demonicznego czy przerażającego. To coś dużo bardziej pięknego, niż początku sądziłam.
   Autorka bardzo fajnie pokazuje wspomniane powyżej elementy fantastyczne. Niezbędne minimum, by powstał pożądany klimat. A we wszystko została misternie wplątana historia miłosna, która powstała na tajemnicach. Na sekretach, które zdecydowanie burzą ład i spokój.
   Lekturę czytało mi się bardzo szybko i płynnie. Wciąga i dostarcza rozrywki. Serwuje również emocje. A na finał przesłanie, morał, który zmusza do refleksji nad podejmowanymi decyzjami.

Polecam

Ach, ach, ach! Jak ja kocham tę historię! Kocham ją jeszcze bardziej dlatego, że kompletnie nie spodziewałam się, że aż tak mnie zachwyci. W tej powieści jest wszystko. Ujmujący zakazany romans, rozbudowany świat i ciekawy system magiczny, opierający się na czarownikach niskiej i wysokiej magii. Jest przyjaźń, jest miłość, genialnie przedstawione więzi rodzinne, odkrywane stopniowo sekrety, zwroty akcji i mnóstwo emocji.

Główną bohaterką powieści jest Tana – młodziutka czarownica, która żyje na wyspie zamieszkanej przez czarowników. Wydaje się, że dziewczyna żyje życiem typowej nastolatki, jednak jej życie jest od dawna zaplanowane, a los skazuje ją na małżeństwo z synem gubernatora, Landonem. Małżeństwo to ma przypieczętować kruche przymierze między rodzinną wyspą Tany a mieszkańcami stałego lądu, którzy boją się magii. Jednak wszystko zaczyna się komplikować, gdy Tanę przypadkowo omija morski rytuał, mający uwolnić ją od nadmiaru magii i spotyka Wolfe’a, czarodzieja, który ujawnia jej prawdziwe oblicze jej magii i świata, w którym żyje. Okazuje się, że wszystko, co mówiono jej o otaczającym ją świecie, było kłamstwem. W miarę jak historia się rozwija, wątpliwości Tany rosną. To i coraz większe zagrożenie, które wisi nad wyspą sprawiają, że dziewczyna musi dokonać trudnych wyborów między lojalnością wobec bliskich a miłością.

Powieść spośród innych wyróżnia bogactwo świata oraz rozbudowany, unikatowy system magii, który wciąga czytelnika w wir tajemnic i niewyjaśnionych mocy. Autorka umiejętnie łączy wątki romantyczne, polityczne i emocjonalne, tworząc opowieść pełną napięcia, niepewności i intensywnych emocji. To ujmująca, magiczna opowieść, która pochłania od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. Zaskakuje i porusza czytelnika na każdym kroku.

Atutem powieści są z pewnością jej bohaterowie. Tana jest typową nastolatką i zachowuje się stosownie do wieku, dzięki czemu jej kreacja wypada przekonująco. Dziewczyna z każdym rozdziałem rośnie w siłę i dojrzewa. Jej wątpliwości, emocje i wybory sprawiają, że staje się bliska czytelnikowi. Pokochałam tę bohaterkę całym sercem. Jest miła, uczynna, poukładana. Wraz z rozwojem fabuły zaczyna stawiać czoła coraz większym wyzwaniom, które zmuszają ją do podjęcia trudnych decyzji i odkrycia swojej prawdziwej siły. W wyniku doświadczeń, które stają się jej udziałem, dorasta i staje się odważną, zaciętą, niezależną, gotową do poświęceń młodą kobietą. Wolfe z kolei, pełen jest tajemnic, ale też niezaprzeczalnego uroku, szczególnie, kiedy ukazuje swoją bardziej wrażliwą stronę. Chłopak stanowi interesujący kontrast dla Tany, jednocześnie jest niesamowicie intrygującą postacią, o której chce się wiedzieć więcej i więcej. Relacja tej dwójki rozwija się stopniowo, co buduje napięcie i emocje. Równie interesujące są postaci drugoplanowe, których w powieści nie brakuje. Rodzina Tany, jej przyjaciółka Ivy i inni bohaterowie są dobrze wykreowani. Rodzina Tany odgrywa istotną rolę w jej życiu i decyzjach. Jej relacje z matką, ojcem i innymi członkami społeczności wiedźm wyznaczają nie tylko kierunek jej życia, ale także sprawiają, że czytelnik zaczyna rozumieć jej dylematy i konflikty moralne. Interakcje postaci pobocznych z głównymi bohaterami ukazują różnorodność emocji i charakterów, tworząc bogaty pejzaż ludzkich relacji i doświadczeń.

Warto również podkreślić sposób, w jaki autorka buduje atmosferę magicznej wyspy i jej mieszkańców. Opisy scenerii i praktyk magicznych przenoszą czytelnika w zupełnie nowy wymiar, w którym każdy element otoczenia ma swoje znaczenie i skrywa jakąś tajemnicę. Jak już wspomniałam niezwykle interesujący jest w powieści system magiczny. Podział na czarownice niskiej i wysokiej magii oraz ich relacje z otaczającym światem stanowią kluczowy element tego systemu. Czarownice niskiej magii posiadają umiejętności związane z manipulacją elementami natury, takimi jak ziemia, woda czy rośliny. Ich magia jest subtelna i związana z harmonią ze środowiskiem, co sprawia, że są integralną częścią codziennego życia na wyspie. Czarownice wysokiej magii z kolei posiadają potężne moce, które mogą kształtować rzeczywistość i manipulować energią wokół nich. Ich magia jest bardziej ekspresyjna i wymaga większej kontroli oraz zrozumienia własnych emocji. Interakcje między różnymi typami magii tworzą ciekawe kontrasty i konflikty w świecie przedstawionym. Dodatkowo magia stanowi w powieści nie tylko narzędzie do osiągnięcia celów, ale także symbolizuje wewnętrzne konflikty i rozwój bohaterów. Dla Tany odkrycie prawdy o swojej mocy staje się nie tylko kwestią praktyczną, ale również duchową podróżą, która pomaga jej zrozumieć siebie i świat wokół niej.

„Przybądź wraz z północą” to czarujące, pięknie napisane, niezwykle emocjonalne, klimatyczne romantasy o magii, miłości, rodzinie, lojalności, o trudnych wyborach i ich konsekwencjach, w którym się zakochacie i które gorąco Wam polecam.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wiatr wyciągał szelest z falujących łanów morskiej trawy, a szum oceanu niósł w sobie tajemnicę, jaką tylko magiczne wybrzeża potrafią zaoferować.

Tana od zawsze wiedziała jakie miejsce w świecie przypadło jej w udziale.

Jej życie zostało z góry zaplanowane. Dziewczyna musiała bowiem poświęcić własne szczęście dla mieszkańców rodzinnej wyspy i kruchego sojuszu pomiędzy jej władzami a ludźmi zamieszkującymi stały ląd.

Nigdy tego nie kwestionowała, ale wszystko ma swój kres.

Dla niej punktem granicznym było nawiązanie znajomości z Wolfe'm, czarodziejem, który stopniowo pomagał młodej wiedźmie odkryć prawdę o jej bliskich i podważył to, co do tej pory wydawało się tak pewne jak potrzeba zaczerpnięcia kolejnego oddechu czy bicie serca.

Nie planowała się w nim zakochać jednak serce dokonało własnego wyboru..

Czy w obliczu nadciągającego niebezpieczeństwa Tana wybierze lojalność względem rodziny czy miłość do mężczyzny, który wywrócił jej świat do góry nogami?

Tym co kocham we współpracy z wydawnictwami jest możliwość odkrywania nowych autorów i magicznych fabuł.

Jako wielbicielka fantasy połączonego z romansem nie mogłam sobie odmówić lektury powieści Rachel Griffin i zdecydowanie chętnie poznam inne tytuły jej autorstwa.

Przybądź wraz z północą trzyma w napięciu, czaruje , wręcz hipnotyzuje swym urokiem ,a styl Rachel sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko.

Polecam całym sercem ??

Rachel Griffin nakreśliła cudowną i odurzającą opowieść, która porywa już od pierwszej strony, fascynuje klimatem i absorbuje tak silnie, że zahipnotyzowany czytający kroczy po jej stronach opływając w czystą euforię. Magiczny świat, po którym spodziewać się można niespodziewanego, zestawienie dwóch skrajnie odmiennych rzeczywistości, a wreszcie odkrycie mrocznej tajemnicy, która zaważyć może na losach wielu czarowników, gdyż kusi do złamania wszelkich zasad i oszukania przeznaczenia! ,,Przybądź wraz z północą" błyskawicznie wessała mnie do swej fantastycznej, dopieszczonej solidną porcją tajemnic rzeczywistości i zafundowała niesamowitą przygodę, a zarazem tak potężne romantyczne uniesienie, że pozostawi po sobie w moim sercu ślad w sercu już na zawsze! Jeśli kochacie historie, w których świat magii przeplata się z światem rzeczywistym, a niespodziewane uczucie potrafi całkowicie odmienić od lat rzetelnie realizowany plan, będziecie absolutnie zachwyceni!

Styl Autorki jest nadzwyczaj błyskotliwy. Z fascynacją i zaciekawieniem płynęłam po kolejnych stronach, a emocjonujące odkrywanie wyższej magii i swego nadzwyczajnego talentu przez Tanę całkowicie mnie odurzyło, nie pozwalając nawet na najmniejszą przerwę w lekturze. Znajdziemy tu nie tylko niesamowite magiczne zdolności i skrzętnie ukryte niewygodne demony, ale także nadzwyczaj angażującą walkę między powinnością a sercem, miłością do drugiej osoby, wiernością samej sobie i życiem w zgodzie z naturą. Chłonęłam tą powieść z nieopisanym zapałem i delektowałam się każdym kolejnym rozdziałem, nie chcąc kończyć tej bajecznej, choć mrocznej przygody.

Misternie skonstruowana magiczna rzeczywistość, ciekawa intryga, wyraziste postacie, walka serca z rozumem, baśniowy klimat, a także świeżość i nieszablonowość, bijące niemal z każdej strony! Płynięcie po jej stronach było niesamowitym doświadczeniem, zafundowało mi solidną dawkę relaksu, przyjemności i błogiego zapomnienia, którym chciałam delektować się jak najdłużej. Wkroczcie na teren tej wyjątkowej magicznej wyspy i przeżyjcie przygodę życia! Gwarantuję, iż książka podbije Wasze serca! ?

Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2024-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Do sięgnięcia po powieść ,,Przybądź wraz z północą" skłonił mnie przede wszystkim opis, ale i okładka, która jest pełna uroku! Jednak wiedźmy w książce? Nie trzeba mi dwa razy powtarzać. Musiałam poznać tę historię.

Mortana to dziewczyna, która od urodzin ma ułożone życie. W wieku lat dwudziestu ma wyjść za syna gubernatora. Jednak pewnego wieczoru następuje przełom w jej życiu. Zwabiona kwiatem księżycowym poznaje Wolfa. Spóźnia się na upust mocy i prosi chłopaka o pomoc. Tana nie wie, że to spotkanie zaważy na całym jej życiu.

,,Przybądź wraz z północą" to powieść do której podeszłam z niesamowitą ciekawością. Dawno nie czytałam książki z motywem czarów i bardzo chciałam poznać historię Mortany. Na szczęście autorka sprostała moim oczekiwaniom i dostałam świetną wiedźmową historię od której nie mogłam się oderwać! Ta książka przenosi nas do świata pełnego czarów, ale i niebezpieczeństw. To historia o miłości, odwadze, ale i trudnych wyborach.

Mortana to bohaterka co do której zapałałam sympatią. Choć na początku trochę mnie irytowała tym, że pod każdym względem podporządkowuje się matce. Ale poznając przeszłość jej rodu zrozumiałam dlaczego tak postępuje. Jednak w końcu Tana stara się odnaleźć siebie i być wolna. Chcę poznać wszystko największe tajemnice rodu. Jednak, czy jej się to uda?

Autorka ma bardzo ciekawy i wciągający styl pisarski. Język jest prosty, jednak tak barwny, że świetnie oddziaływuje na wyobraźnię czytelnika. Świat przedstawiony jest pełen detali. Tana staje przed niesamowicie ciężkimi wyborami, a tłem do tych wydarzeń staje się konflikt pomiędzy ludźmi lądu, a wyspy na której mieszkają czarownicy.

Ogromny plus dla autorki za to jak umiejętnie buduje tutaj napięcie. Poszczególne tajemnice są odkrywane stopniowo, co sprawia, że czytelnikowi ciężko się oderwać od lektury dopóki nie pozna wszystkich sekretów. Mało tego dostajemy tutaj też elementy grozy i niebezpieczeństwa, co sprawia, że książkę naprawdę ciężko odłożyć.

Podsumowując, ,,Przybądź wraz z północą" to niezwykle wciągająca książka. Dostajemy tutaj świetną fantastykę, w której znajdziemy wiele ciekawych wątków. Autorka wykreowała cudowny świat ze świetnymi bohaterami. To coś innego niż czytałam do tej pory, dlatego cieszę się, że mogłam poznać historię Tany. Z całego serca polecam Wam tę książkę. Jeżeli jesteście fanami dobrej fantastyki z nietuzinkowym rozwojem wydarzeń to ta pozycja będzie dla Was idealna.

Książka ,,Przybądź wraz z Północą" to fascynująca opowieść o losach młodej dziewczyny, Tany, która mieszka na magicznej wyspie zwaną Czarownią. Pracując w Perfumerii swoich rodziców, Tany dodaje do swoich produktów odrobinę magii jak każdy mieszkający na wyspie. Jej życie wydaje się być zaplanowane, a ona sama pogodzona z losem, który przyniesie jej małżeństwo z synem gubernatora, Landonem. Jednak wszystko zmienia się, gdy dziewczyna zaczyna dostrzegać magiczne kwiaty, ostrzegające czarodziejów o niebezpieczeństwach. Spotkanie z Wolfem Hawthornem, zajmującym się czarną magią, prowadzi do odmiany jej losu. Wolf ratuje Tanyę przed pewną śmiercią, a ona zaczyna odkrywać swoją niezwykłą moc i zaskakujące zdolności w manipulowaniu żywiołami. Niechęć chłopaka  do nowego ładu na wyspie prowadzi do konfliktu z matką Tany, która oszukuje córkę w wielu aspektach. Tany razem z Wolfem odkrywają nowe aspekty jej magii, ale pojawia się uczucie między nimi, co komplikuje sytuację. Pomimo próśb o wymazanie pamięci, Tany nie może zapomnieć o tym, co przeżyła, i czując niezwykła pustkę. Jednak zmienia swoje życie na zawsze.

Czytając tę książkę, miałam wrażenie, że uczestniczę w przygodzie Tany. Autorka wspaniale oddaje atmosferę magicznej wyspy, a główna bohaterka, mimo swojej naiwności, rośnie i zmienia się w miarę dojrzewania. To opowieść o magii, przyjaźni i poszukiwaniu własnej drogi, która porusza i wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska