reklama

Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie

Joël Pralong w prostych słowach zaprasza nas, abyśmy odważnie wyruszyli w podróż do swojego wnętrza, zmierzyli się z paraliżującym nas strachem czy wręcz – odważyli się na… lęk, z ufnością dziecka powierzyli swoje zranienia, obawy i niepokoje Bogu. Abyśmy – na wzór św. Teresy z Lisieux – odważnie wkroczyli na drogę duchowego dziecięctwa i dzięki Bożej pomocy rozwinęli skrzydła wielkiego orła.

Przerażone pisklę, które żyje w nas, zostało powołane do urzeczywistnienia wielkiej przemiany i uświadomienia sobie, kim jest naprawdę. Do wielkiego wyzwolenia i wypowiedzenia w prawdzie słów: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia!” (Flp 4,13).

Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie to książka napisana prostymi słowami, szczera i autentyczna, wzbogacona osobistym świadectwem autora, który nie waha się otwarcie mówić o swojej walce duchowej i wewnętrznej przemianie, dokonanej za sprawą Ducha Świętego. To dzieło pedagogiki duchowej uczy wiary, ufności i miłości w codziennym życiu.

Joël Pralong - kapłan w szwajcarskiej diecezji Sion. Autor wielu książek z pogranicza duchowości i psychiatrii (Pokochać samego siebie; Samobójstwo i co dalej?; Słabość i moc: Paweł z Tarsu i Teresa z Lisieux: miłosna pieśń na dwa głosy; Terapia dla duszy; Zwalczyć negatywne myślenie). Szczególną troską otacza młodzież, osoby cierpiące na depresję, rodziny dotknięte samobójczą śmiercią dziecka. Duchowy towarzysz wszystkich, którzy pragną wzrastać w miłości, odzyskać radość życia i odkrywać swoją prawdziwą tożsamość dzieci Bożych

Informacje dodatkowe o Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie :

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016-02-04
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-802-0

Kup książkę Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie

Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Strach pojawia się w obliczu zagrożenia i ma spowodować, że odpowiednio zareagujemy, aby się obronić. Są jednak ludzie, którzy wszędzie dostrzegają niebezpieczeństwo i reagują nieadekwatnie do okoliczności. Uporczywy strach, to już stany lękowe, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Joël Pralong - kapłan w szwajcarskiej diecezji Sion zajmuje się duchowością psychiatrii. Szczególnie stara się pomagać osobom cierpiącym na depresję i rodzinom dotkniętym śmiercią dziecka. W swojej książce pt.,,Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie" radzi, by pomocy szukać w żarliwej modlitwie do Boga. Może to być modlitwa indywidualna lub wspólnotowa. Dusza człowieka otwiera się na nową perspektywę życia, ale wcześniej człowiek musi pogodzić się z samym sobą, pokonać wewnętrzne sprzeczności, dostrzegać w innych ludziach nie wrogów, ale bliźnich. Autor przedstawia ciekawą charakterystykę ludzi wierzących: -Nawiedzony, -Formalista, -Wierzący niepraktykujący, -Faryzeusz, -Intelektualista, -Wierzący sercem, -Zacheusz. W zabawny sposób pokazuje, jak ludzie pojmują i praktykują wiarę. Przyznam, że spostrzeżenia są bardzo trafne i każdy może odnaleźć w tych opisach siebie. Joël Pralong dzieli się wspomnieniami ze swojego życia, otwarcie mówi o własnej walce duchowej i wewnętrznej przemianie za sprawą Ducha Świętego. Jeden z rozdziałów książki poświęcił na przybliżenie postaci św. Teresy z Lisieux, która w dzieciństwie ,,zmagała się z okresowymi napadami chorobliwego strachu, graniczącego z psychozą." ,,Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie" to książka autentyczna, która wyznacza kierunkowskazy do uwalniania się od lęku. Nie daje gotowej recepty, ale pokazuje, że należy osobiście zaangażować się w uzdrowienie, zaufać swojemu wnętrzu, zaufać innym ludziom i Bogu każdego dnia. http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Pokochać samego siebie
Joël Pralong0
Okładka ksiązki - Pokochać samego siebie

Możesz ze swego życia uczynić pieśń ufności Bogu. Możesz utkać swoje życie ze wszystkich zalet, jakie w sobie nosisz .Bycie sobą jest naprawdę możliwe...

Samobójstwo. I co dalej?
Joël Pralong0
Okładka ksiązki - Samobójstwo. I co dalej?

Samobójstwo - temat tabu, o którym nie mamy odwagi mówić, wywołuje wiele pytań:czy samobójstwo jest aktem odwagi, czy też może...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung