Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrolę i zyskać luz

Czy perfekcjonizm musi być źródłem frustracji i stresu? Absolutnie nie!

Rzuć wyzwanie swojemu patrzeniu na perfekcjonizm i na siebie. Gdy zidentyfikujesz swój unikatowy profil perfekcjonisty, dowiesz się, jak zarządzać każdą formą perfekcjonizmu, aby działała dla ciebie, a nie przeciwko tobie. Ta pełna empatii książka pokaże Ci, jak przeprowadzić największą transakcję, jakiej kiedykolwiek dokonasz w swoim życiu - zamienić powierzchowną kontrolę na prawdziwą władzę.

Dzięki tej książce masz szansę na zawsze zmienić sposób, w jaki postrzegasz perfekcjonizm i siebie.

Katherine Morgan Schafler jest psychoterapeutką, pisarką i mówczynią pracującą dla Thrive Global i Google, współpracującą z TIME i Business Insider, The New York Times, Huffington Post, ELLE, Glamour, Bustle oraz Buzz Feed.

Informacje dodatkowe o Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrolę i zyskać luz:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Perfectionist's Guide to Losing Control

Kup książkę Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrolę i zyskać luz

Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrolę i zyskać luz - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrole i zyskać luz” autorstwa Katherine Morgan Schafler to książka, której bardzo potrzebowałam. Jestem perfekcjonistką od kiedy pamiętam i ogromnie trudno mi odpuścić. Dlatego z przyjemnością i ciekawością sięgnęłam po tę książkę.

Rzuca ona nowe światło na pojecie do perfekcjonizmu. Autorka przedstawia go nie jako przeszkodę czy wadę, ale jako siłę, którą można wykorzystać na swoją korzyść.

Przewodnik oferuje nam na początku quiz, który pomaga określić, do którego jakiego typu perfekcjonisty należymy, co jest świetnym punktem wyjścia do dalszej lektury, jak i pracy nad sobą. Autorka wprowadza nas nim w świat perfekcjonizmu, prezentując kolejno pięć różnych typów perfekcjonistów, od intensywnych po niechlujnych. Ta różnorodność typów, pokazuje nam, że perfekcjonizm może przybierać wiele form i nie jest jednoznaczny dla każdego.

Napisany jest w przestępny pełen empatii sposób, udzielając nam wielu praktycznych informacji oraz wskazówek, które pomagają nam zrozumieć własne zachowania i przekształcić potrzebę kontroli w prawdziwą władzę nad swoim życiem.

„Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrole i zyskać luz” to książka, która pomaga zaakceptować i nauczyć się doceniać swoje perfekcyjne tendencje, by wykorzystywać je w sposób konstruktywny. To podróż do głębszego zrozumienia siebie, która wymaga czasu i refleksji, ale obietnica przekształcenia wad w zalety jest warta tego wysiłku. To wreszcie pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce pracować nad swoim perfekcjonizmem i zmienić do niego podejście, jak również dla tych, którzy mają i chcą zrozumieć perfekcjonistów w swoim otoczeniu. Gorąco polecam!

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwomuza (współpraca reklamowa)🩷.

Czy jesteście perfekcjonistami? Jeżeli tak, to dobrze trafiliście. Psychoterapeutka Katherine Morgan Schafler stworzyła dla was coś specjalnego - "Przewodnik dla perfekcjonistów". Dzięki niemu dowiecie się jak odpuścić kontrolę i zyskać lepsze życie. Na początku autorka poleca zrobić krótki test, żeby dowiedzieć się jakim typem perfekcjonistki jesteście. Myślę, że ten test byłby dobry również dla mężczyzn. Jestem ciekawa, co wam wyszło? Podobno jestem niechlują perfekcjonistką. Szczerze powiem, że zgadzam się z tym. Czy wiecie, na jakie typy dzielą się perfekcjoniści? Nie martwcie się, też tego nie wiedziałam. Dzięki autorce jestem bogatsza o tę wiedzę. Katherine Morgan Schafler doskonale opisała każdy z nich.
Przeczytacie tutaj o również innych aspektach perfekcjonizmu. Czy myślicie, że bycie perfekcjonistą oznacza samo zło? Do jakich chorób może doprowadzić perfekcjonizm? Czy można się tego pozbyć?
Zachęcam was do przeczytania tej książki. Moim zdaniem to jest idealny przewodnik, w którym znajdziecie dosłownie wszystko o perfekcjonizmie.
Tę książkę przeczytałam w ciągu dwóch dni. Zainteresował mnie jej temat. Od jakiegoś czasu lubię czytać poradniki, ponieważ można się z nich dużo dowiedzieć.
Ta książka powinna przypaść wam do gustu, o ile lubicie czytać poradniki.
Chcesz zmienić swoje perfekcjonistyczne życie -- sięgnij po ten przewodnik. Autorka Katherine Morgan Schafler w idealny sposób cię poprowadzi w stronę lepszego życia.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrolę i zyskać luz" to ciekawy poradnik, napisany przystępnym językiem, który czyta się bardzo dobrze.

Nigdy nie uważałam się za perfekcjonistkę. Zauważałam, że mam pewne cechy ale w głowie miałam tylko jeden obraz perfekcjonisty i ja do niego nie pasowałam. Wszystko zmieniło się po lekturze tej książki. Teraz rozumiem, że jestem perfekcjonistką i wiem, że perfekcjonizm może się przejawiać na różne sposoby.

Autorka przedstawia nam pięć typów perfekcjonistów. Są to intensywni perfekcjoniści, klasyczni perfekcjoniści, paryscy perfekcjoniści, perfekcjoniści prokrastynatorzy oraz niechlujni perfekcjoniści.

Byłam naprawdę zdziwiona, kiedy przeczytałam czym te typy się przejawiają. Są takie różne od mojego pojęcia (i pewnie wielu innych osób też) tego zjawiska.

Przeczytamy tutaj o tym jak docenić swój perfekcjonizm i przekuć go w swoją siłę, jak sobie z nim radzić, zostanie wyjaśnione czym tak właściwie on jest, o swoim podejściu, o odpuszczaniu i innych tematach.

Jest to książka nad którą trzeba się zatrzymać i pochylić. Przemyśleć sobie różne rzeczy. Co za tym idzie nie jest to książka na jeden czy dwa wieczory. W końcu to poradnik.

Bardzo podobał mi się ten tytuł. Uważam, że jest naprawdę wartościowy i warty lektury. Gorąco polecam!

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;