reklama

Przemiana. Ajurwedyjski sposób na piękno i zdrowie

ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE NA LEPSZE, KIERUJĄC SIĘ ZASADAMI AJURWEDY

Ajurweda to idealne połączenie nawyków, pokarmów i ziół, które pomagają przywrócić utraconą równowagę. To najlepsze, co możesz podarować swojemu ciału i duszy. WHO uznało ją za najstarszy system opieki zdrowotnej na świecie. Tradycyjna medycyna indyjska wciąż pozostaje najlepszym sposobem dbania o siebie.

Sięgnij po ajurwedyjskie supermoce! Dzięki tej książce:

zmienisz styl życia i dopasujesz go do swojego ciała, etapu w życiu i pór roku; nauczysz się korzystać z leczniczych właściwości pokarmów, przypraw i ziół; dowiesz się, jak oczyścić organizm, zregenerować się, wspierać odporność i układ nerwowy; poznasz sekretne przepisy na lecznicze napary, regenerujące toniki, oleje i kosmetyki dodające blasku.

ZADBAJ O ZDROWIE I ZAMIEŃ SWOJE CIAŁO W MIEJSCE MOCY

,,Kate O'Donnell w piękny i przejrzysty sposób sprawia, że ajurweda staje się bliska i przystępna". dr Scott Blossom

,,Autentyczne zasady ajurwedy, zrozumiałe dla współczesnego czytelnika w każdym zakątku świata, w połączeniu z bezcenną wiedzą na temat diety i stylu życia". dr Ramkumar

,,Zwięzła, praktyczna instrukcja świadomego życia. Odkryj, jak dbać o zdrowie i połączyć różne jego aspekty w harmonijną całość". dr Robert Svoboda

Informacje dodatkowe o Przemiana. Ajurwedyjski sposób na piękno i zdrowie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Rodzina i zdrowie bóg

Kup książkę Przemiana. Ajurwedyjski sposób na piękno i zdrowie

Przemiana. Ajurwedyjski sposób na piękno i zdrowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - zielony_motyl
zielony_motyl
Przeczytane:2021-07-25,

Zapewne spotkaliście się z pojęciem ajurwedy. Gdzieś tam słyszeliśmy, ale zapytani o konkrety nie do końca wiemy, czym jest. Ta książka Wam to wyjaśni. Świetnie nadaje się dla laików, gdyż ukazuje wiedzę od podstaw do przydatnej praktyki.

Autorka dwadzieścia lat temu odbyła podróż do Indii, gdzie spotkała się z ajurwedą w celu pokonania pasożytów. Wkręciła się do tego stopnia, że oto mamy przed sobą profesjonalną publikację na ten temat.

Zawarte w książce wskazówki opierają się na starożytnej wiedzy i obserwacji, a niewątpliwą zaletą lektury jest zwracające uwagę, piękne wydanie na wysokiej jakości papierze. Sprawia to, że czujemy się, jakbyśmy mieli do czynienia z albumem, nie poradnikiem.

Ajurweda jest ścieżką samopoznania i troski o siebie. Filozofia, system opieki, który zdrowie rozumie jako związek między ciałem, środowiskiem i stylem życia.

Każdy jest inny, należy więc wsłuchać się w siebie i dokonać samopoznania. Podobnie jak różne rośliny i zwierzęta wymagają różnej opieki, dbania one, jako części wszechświata, dotyczy to zjawisko również człowieka. Indywidualnie. To rozróżnienie jest kluczem do dobrego samopoczucia. Jesteśmy częścią natury i chcemy, czy nie, jej prawa rządzą również nami.

Każdy człowiek jest osobnym wszechświatem. Ajurweda uczy, jak żyć w pełnej integracji z pracą, rodziną i własną duchowością.

Ajurweda tłumaczy się jako „nauka o życiu” i tę właśnie naukę autorka chce nam przekazać. W czterech aspektach: ciało, zmysły, umysł i dusza. One mają współgrać, abyśmy mogli jak najlepiej funkcjonować.

Książka podzielona została na części, w których poznamy kolejno: budulce ciała, codzienne i sezonowe sposoby dbania o zdrowie, a na koniec zapoznamy się z leczniczymi właściwościami pokarmów, przypraw i ziół.

Obcowanie z publikacją to podróż w głąb siebie. Przejście od filozofii do praktyki. Uczy, że należy dbać o siebie w równowadze i harmonii. Autorka wyjaśnia podstawowe pojęcia i oswaja czytelnika z indyjską filozofią. Radzi, jak troszczyć się o własne, szeroko pojęte zdrowie.

Mnie szczególnie zainteresowały przepisy na domowe kuracje, wzbogacone pięknej jakości zdjęciami. Są to ciekawe, niepopularne receptury np. na macciato kurkumowe, czy zieloną, pikantną zupę z mniszkiem lekarskim.

Jeżeli chcecie zgłębić wiedzę i poczuć smak Indii, gorąco polecam.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski