Przebaczenie. Siła wybaczania leży w gniewie

W przebaczeniu tkwi ogromna moc, z której wielu z nas nie zdaje sobie sprawy

Przebaczenie ma wielką moc. Dzięki niemu możemy poczuć ulgę. Dzięki niemu możemy też stać się szczęśliwymi ludźmi.

W wykładach Osho kwestia wybaczania stanowiła zazwyczaj dodatek do zagadnień poświęconych stawaniu się uważnym oraz świadomości, że pielęgnowanie zranionych uczuć lub marzeń o zemście rani wyłącznie ciebie.

,,Przebaczenie" nie jest słowem, którego Osho używał często. Na najbardziej podstawowym poziomie, kiedy niepotrzebne są słowa, wybaczanie następuje z chwilą, gdy odpuszczamy lub przepracowujemy wszystko, co jest nieważne, pozbawione znaczenia w naszym życiu tu i teraz.

W książce Przebaczenie zawarte są przemyślenia Osho na temat podejścia Wschodu i Zachodu do koncepcji przebaczania. Osho zastanawia się także nad jego znaczeniem w obliczu grzechu, winy, wstydu, skruchy, jak również przeszłych, obecnych i przyszłych konsekwencji.

,,Przebaczenie oznacza po prostu, że akceptujesz daną osobę taką, jaka jest, że nadal kochasz ją taką, jaka jest".

Osho

Kup książkę Przebaczenie. Siła wybaczania leży w gniewie

Ukryte tajemnice
Osho0
Okładka ksiązki - Ukryte tajemnice

Autor ukazuje zasady otwierania trzeciego oka i orientalne sposoby wspierania tego procesu. Porusza też tematyke astrologii, jako kształtującą los człowieka...

Piękno ludzkiej duszy
Osho0
Okładka ksiązki - Piękno ludzkiej duszy

Cykl ,,Prawdziwe życie" to manifest bezcennego daru indywidualności - zarówno wolności, jak i odpowiedzialności związanej z życiem w zgodzie z własnym...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz