Providence, tom 2

Ameryka, lata dwudzieste XX wieku. Robert Black kontynuuje swoje śledztwo, a zarazem pisanie powieści. Młody racjonalny dziennikarz wkracza w pogmatwany, przerażający świat, gdzie nic nie jest takie, jak się pozornie wydaje. Na swojej drodze spotyka coraz dziwniejsze postaci, z którymi odbywa coraz bardziej niepokojące rozmowy. Czyżby tajemnicza księga, wywołująca szaleństwo u każdego, kto ją przeczytał, wpływała już także na niego?

Alan Moore, genialny twórca Strażników i V jak Vendetta, sięga do uniwersum autora Zewu Cthulhu. Tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows.

Polskie wydanie zostało wzbogacone o leksykon nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta autorstwa Mateusza Kopacza.

Informacje dodatkowe o Providence, tom 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-31, Ocena: 4, Przeczytałem,

SEKS, GROZA I NAPIĘCIE

Komiksy Moore'a inspirowane dziełami H.P. Lovecrafta to dzieła specyficzne i albo się je kocha, albo nienawidzi. Scenarzysta bowiem bierze na warsztat wszystkie ważne i mniej ważne elementy jego twórczości i życia, jednocześnie podlewa je rzeczami, których w dziełach samotnika z Providence próżno jest szukać. W konsekwencji w ręce czytelników trafia mocne, pełne seksu, przemocy i wulgarności dzieło, co do którego można mieć właściwie jeden zarzut: że nie jest genialne, a tego po Moore’ze należałoby oczekiwać. Wciąż jednak to kawał bardzo dobrego horroru, w którym spotykają się thriller, kryminał i historia i który warto polecić miłośnikom prozy Lovecrafta.

Lata dwudzieste XX wieku. Robert Black to dziennikarz i pisarz. Racjonalista, który trafił w sam środek dziwacznych wydarzeń. Wraz z kontynuacją swojego śledztwa i postępem prac nad powieścią Robert wchodzi coraz głębiej w dziwny, mroczny i przerażający świat. Świat niepokojących postaci, gdzie istnieje księga, która rzekomo wywołuje szaleństwo u każdego, kto tylko ją przeczyta. Czyżby i dziennikarz padł jej ofiarą? I dokąd doprowadzi go to wszystko?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/providence-2-alan-moore-jacen-burrows.html

Przyjaciółki i moda. Moda wczoraj i dziś
Okładka ksiązki - Przyjaciółki i moda. Moda wczoraj i dziś

Wspaniała zabawa z przyjaciółkami! Ozdabiaj suknie, doklejaj stroje, projektuj wymarzone kreacje! Użyj kolorowych kredek, mazaków i naklejek z książki...

Jim Cutlass, tom 1
Okładka ksiązki - Jim Cutlass, tom 1

Seria westernowa autorstwa twórców legendarnego "Blueberry'ego"! Pierwszy album zbiorczy przygód młodego kapitana Cutlassa zawiera trzy epizody: "Mississipi...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung