Prawo wyznaniowe

Prawo wyznaniowe to gałąź prawa państwowego, która reguluje prawa i obowiązki obywateli ze względu na wyznanie religijne oraz określa zasady tworzenia i ramy działania kościołów i związków wyznaniowych. Normuje ono stosunek państwa do religii w jej wymiarze indywidualnym i zbiorowym. Wytycza rzeczywisty zakres istniejącej w danym państwie wolności religijnej, a tym samym zakres swobód obywatelskich i praw człowieka. Książka zawiera 98 obowiązujących aktów normatywnych w przedmiocie wolności sumienia i wyznania oraz sytuacji prawnej kościołów i związków wyznaniowych w Polsce. Uwzględniono w niej zmiany wprowadzone przez Konstytucję RP z 2 kwietnia 1997 r., konkordat z 1993 r. i szereg innych aktów prawa międzynarodowego i wewnętrznego — polskiego, wg stanu na dzień 1 stycznia 2003 r. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do studentów prawa i administracji. Może ona zainteresować również pracowników administracji państwowej i kościelnej oraz tych wszystkich, którym bliskie są zagadnienia prawnej regulacji stosunków wyznaniowych.

Informacje dodatkowe o Prawo wyznaniowe:

Wydawnictwo: Zakamycze Kantor Wydawniczy
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7333-167-0

Kup książkę Prawo wyznaniowe

Prawo wyznaniowe - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski