Poznaj swoje prawa

Każdy młody człowiek poniżej 18 roku życia ma swoje prawa, lecz wielu z tych młodych ludzi po prostu o tym nie wie. Ta książka ma to zmienić. Wyposaża ona młodych czytelników w wiedzę i narzędzia do tego, by mogli oni dochodzić swoich praw. Wyjaśnia, dlaczego jest to tak istotne we współczesnym świecie.

W książce zostały przedstawione sylwetki młodych aktywistów z całego świata, którzy pokazali wszystkim, w jaki sposób można stawić czoła niesprawiedliwości.

Informacje dodatkowe o Poznaj swoje prawa:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-05-17
Kategoria: Inne

Kup książkę Poznaj swoje prawa

Poznaj swoje prawa - opinie o książce

Nieznajomość prawa szkodzi, i już nie raz nasze polskie społeczeństwo się o tym brutalnie przekonało. Dlatego uważam, że edukacja w zakresie swoich praw i obowiązków jest bardzo ważna.

Z pomocą przychodzi książka " Poznaj swoje prawa i broń ich". To książka dla naszych nastolatków, żeby mogli poznać swoje prawa. My dorośli czasami zapominamy, że dziecko już od chwili poczęcia ma swoje prawa! I powinniśmy je wszyscy szanować.

Książka jest napisana w bardzo przejrzysty sposób, uwzględnia podstawowe prawa człowieka. Jest podzielona na podkategorie, a co najważniejsze! Tłumaczy ważne słowa. Np. Tożsamość, i jest dokładne wytłumaczenie co to tak naprawdę jest .. co to jest nietykalność cielesna, na czym polega tak dokładnie i co się z tym wiąże.

Ja samo jako osoba dorosła bardzo dużo wiedzy z niej wyciągnęłam, bez zbędnych ogólników i trudnych słów. Z pewnością schowam ją i przekaże ją mojej córce, żeby się dokładnie zapoznała z tą lekturą w odpowiednim czasie.

Moim zdaniem to książka którą każdy młody człowiek powinien mieć i znać, żeby w razie potrzeby do niej wrócić! Jest tak ważna jak Biblia.

Mam nadzieję, że pomyślicie o mądrym prezencie dla swoich bliskich nastolatków.

Notatki z podróży
Angelina Jolie0
Okładka ksiązki - Notatki z podróży

Jest to książka bardzo osobista, daleko jej do chłodnej relacji dziennikarskiej. Jolie często posługuje się retrospekcjami, opisując swoją drogę do działalności...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski