reklama

Powrót Wolverine'a

Najsławniejszy z X-Men powraca! Niedawno Logan stracił moc gojenia ran i jego długie, burzliwe życie dobiegło końca. Teraz jednak budzi się w zniszczonym laboratorium, a zawodna pamięć to najmniejszy z jego problemów. Czy naprawdę jest legendarnym Wolverine’em? Czego chcą od niego organizacja zwana Soteirą i jej tajemnicza przywódczyni – Persefona? Czy uda im się doprowadzić do upadku człowieka zdolnego powstać nawet z martwych?

Autorem tej opowieści jest Charles Soule, scenarzysta takich komiksów jak „Daredevil”, „Inhumans kontra X-Men” czy „Śmierć Wolverine’a”, a rysunki stworzyli Steve McNiven („Wojna domowa”, „Wolverine: Staruszek Logan”) i Declan Shalvey („Moon Knight”). Album zawiera zeszyty #1–5 miniserii „Return of Wolverine”.

Informacje dodatkowe o Powrót Wolverine'a:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-07-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

WOLVIE WRACA

Długo był martwy. W komiksach nie było go od trzech i pół roku (jeśli nie liczyć gościnnego występu w Wojnach nieskończoności), a to w świecie popkultury wieczność (owszem, w DC Comics takie postacie, jak Flash nie żyły przez ponad dwie dekady, ale to wydawnictwo inaczej traktuje zgony). Przez ten czas zastępowali go m.in. jego żeński klon, Laura, a także alternatywna wersja z innego świata, Staruszek Logan. Teraz nadszedł czas powrotu starego dobrego rosomaka, a wszystko w miniserii twórców, którzy dali nam znakomitą opowieść o jego śmierci.

Wolverine odzyskuje przytomność w laboratorium. Nic nie pamięta, nie wie kim jest, a nawet naukowiec, którego spotyka, a który prosi go, by go zamordował, nie jest nawet pewien czy Wolverine to Wolverine! O co tu chodzi? By odkryć prawdę Logan będzie musiał zmierzyć się z tajemniczą kobietą i imperium, które sobie zbudowała. Jednocześnie będzie musiał pomóc pewnej kobiecie ocalić jej syna, a co gorsza X-Men dowiadują się o jego powrocie i są ciekawi czy to naprawdę on...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung