Powrót do Krainy Potworów/Sen o krainie Parakwarii

"Powrót do Krainy Potworów"Dalszy ciąg przygód mieszkańców tajemniczej Krainy Potworów, znanych już czytelnikom z tomu pierwszego. Tym razem agresywny odkurzacz się resocjalizuje, za to zwariowana kaczka mocno daje się wszystkim we znaki, a życie potworów koncentruje się wokół ciotki Alberta, której wyczyny przyprawiają o zawrót głowy. Dynamiczna akcja i niebanalny humor to główne atuty tej ?książki z jajem?."Sen o krainie Parakwarii"Opowieść fantastyczna, napisana z dużym poczuciem humoru i satyrycznym zacięciem, przenosi czytelników do niezwykłej krainy Parakwarii, gdzie fale morskie wyrzucają na brzeg dwóch hiszpańskich rozbitków. Parakwarię zamieszkują dobroduszne, życzliwe wszystkim stwory, ukształtowane na wzór średniowiecznych wyobrażeń o mieszkańcach zamorskich lądów. Każdy z nich wygląda inaczej, np. jeden ma cztery pary uszu, inny tylko jedną nogę, jeszcze inny jedno oko pośrodku czoła itp. Również z usposobienia mieszkańcy Parakwarii są wielkimi indywidualistami. Ich zderzenie z cywilizacją europejską prowadzi do zaskakujących zdarzeń, a wszelkie próby podporządkowania ich jakimkolwiek normom i rygorom kończy się fiaskiem.

Informacje dodatkowe o Powrót do Krainy Potworów/Sen o krainie Parakwarii:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia