reklama

Powiem wam, co natura daje nam

Czy solidna wiedza przyrodnicza i dobra zabawa mogą iść ze sobą w parze?

Oczywiście, że tak!

Kto ma wątpliwości, niech zajrzy do tej zabawnej kartonowej książki z okienkami, która przykuwa uwagę nie tylko pełnymi humoru ilustracjami, ale i mnóstwem zaskakujących ciekawostek.

Czy wiecie, że możemy raczyć się słodką czekoladą dzięki pewnemu drzewu?

Pomyśleliście kiedyś, że wasze bawełniane skarpetki powstały z włókien rośliny?

A czy dacie wiarę, że wasz ulubiony kubek został ulepiony z drobinek ziemi?

By poznać jeszcze więcej rewelacyjnych informacji, wystarczy sięgnąć po tę książkę,

do czego was zachęcamy. Naturalnie...

Informacje dodatkowe o Powiem wam, co natura daje nam:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-02-27
Tytuł oryginału: What Does Nature Give Us?

Kup książkę Powiem wam, co natura daje nam

Powiem wam, co natura daje nam - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2023-03-26,

Jestem na tak! To książka edukacja, która z pewnością zainteresuje dziecko, a oprócz sporej dawki wiedzy czytanie uatrakcyjnią nam okienka. A któż nie lubi okienek? Znacie taki egzemplarz? Bo ja jeszcze nie znalazłam takiej osoby 🙂

Ale, ale- zacznijmy od początku. "Powiem Wam, co natura daje nam" to książka całokartonowa, która na swoich stronicach skrywa ciekawostki o darach jakie mają dla nas:
🌳drzewa
🌽pola
🟤ziemia
🐄zwierzęta

Na każdy temat przeznaczono dwie rozkładówki. Pierwsza z nich to uczta dla małych paluszków, ponieważ znajdziemy na niej okienka (W sumie książka skrywa ich 14). Ta część przypadnie do gustu nawet najmłodszym czytelnikom, bo chociaż informacji nie ma dużo, to przekazana wiedza jest konkretna.

Następne strony to ciekawostki, a tych jest tutaj zaskakująco dużo, więc nasz mały czytelnik potrzebuje nieco więcej cierpliwości.

Skąd pochodzi kakao?
Skąd się biorą ubrania?
Jak produkuje się ceramikę?
Ile czasu potrzebuje kura żeby wyprodukować 10 jajek?

To tylko część z zagadnień jakim będziemy się przypatrywać.

Pamiętajmy, że dzieci to chodzące znaki zapytania, więc ta książka zagwarantuje nam nieco wytchnienia 😀

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czy wiedzieliście, że papier na banknoty pozyskiwany jest z bawełny?

Tego i innych ciekawostek dowiecie się z książki "Powiem Wam, co natura daje nam".

To propozycja, którą polubią już dwulatki a może i młodsze dzieci (choć oznaczona jest jako 3+). A to za sprawą okienek, jakie się w niej znajdują.

Dodatkowo książka jest bardzo solidnie wykonana. Ma twardą oprawę, sztywne strony i zaokrąglone brzegi - coś dla maluchów.

Ilustracje są barwne i szczegółowe. Każdy temat to dwie rozkładówki- na pierwszej pytanie (np. co dają nam drzewa?), krótka odpowiedź oraz ilustracja z okienkami. Na kolejnej już szczegółowe informacje dotyczące tego samego zagadnienia.

Z treści dowiemy się co takiego możemy pozyskać z lasów, pól, ziemi oraz od zwierząt.

I są tu rzeczy oczywiste, wiedza podstawowa, jak również bardziej zaawansowane, jak wspomniane banknoty właśnie. Ciekawe są powiązania drzewa-instrumenty muzyczne, pola-ubrania, czyli coś, o czym raczej byśmy w pierwszej chwili nie pomyśleli.

Mi się ta książka bardzo podoba i uważam, że jest świetna dla młodszych dzieci jako taka ciekawostka, wprowadzenie do tematu surowców i różnego rodzaju przetwórstwa. A dla starszych (przedszkolaków) to taki zbiór odpowiedzi na zadawane przez nich często pytania: "mamaaa, a skąd się bierze...?"
Mój Szymek już jakiś czas temu pytał o prąd ale w ostatnich dniach chciał wiedzieć skąd się bierze wiatr i woda. ;)

Czy Wasze maluchy też są takie ciekawe otaczającego je świata? Cieszę się bardzo, że powstaje tyle pięknych książek, które w prosty sposób im go przybliżają.

Dla takich ciekawych dzieci idealnie sprawdzi się książka ,,Powiem Wam, co natura daje nam". Z książki tej dowiemy się między innymi po co jest pole, co dają nam lasy czy też zwierzęta.

Na pewno ta książka zawiera dużo nowych informacji i nie jest na raz do czytania. Antek pierwszy raz chciał ją czytać przed spaniem. To też nie jest dobry pomysł, za dużo nowych informacji i był niezadowolony z niej.

Ale gdy przekonałam go do przeczytania jej w ciągu dnia, widziałam, że jest zainteresowany tym o czym czytam. I w sumie byłam zdziwiona, że wszystko tak go ciekawi.

Do tego książka ma okienka, więc kolejna frajda dla dziecka. Antoś uwielbia, więc to była dla niego kolejna zabawa.

Książka ma tekturowe strony, więc jest bardziej odporna na zniszczenia.

Mamy też dwa rodzaje stron, jedne na których znajduje się bardzo mało tekstu, a dużo ilustracji i okienka. Natomiast inne strony mają dużo informacji i ciekawostek. Fajne, że nie wszystkie strony są napakowane tekstem. Wtedy dziecko mogłoby być przytłoczone nadmiarem nowych informacji.

Na pewno będziemy do tej książki wracać nie raz.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-03-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

Skąd pochodzi papier na książki, które z taką miłością czytamy? A koszulki, które codziennie zakładamy? Ciepłe swetry, czapki i szaliki? Jak produkuje się ceramikę i piękną biżuterię?
Odpowiedzi na te pytania i jeszcze wiele innych skrywa w sobie niepozorna książka.
"Powiem Wam, co natura daje nam" to najnowsza całokartonowa książeczka z okienkami od Wydawnictwo Jupi jo, która na swych solidnych stronach zawiera wiele ciekawostek.
Najmłodsi pod okienkami odkryją wiele rzeczy codziennego użytku, które pochodzą z zasobów naturalnych, jakimi są drzewa, pola uprawne, ziemia i zwierzęta.
Nieco starsze dzieci również zaspokoją swoją ciekawość z tą publikacją. Poznają m.in. dlaczego lasy są ważne i ile czasu potrzeba, by drzewo osiągnęło dojrzałość. Skąd się bierze cukier, do czego jest potrzebna bawełna i co tak ważnego dla nas ludzi wytwarzają zwierzęta.
Książka w niebanalny, acz prosty sposób podkreśla wielkie znaczenie przyrody w naszej codzienności.
Kolorowe i pełne humoru ilustracje fantastycznie oddają klimat tej książki. Nie jest to nudna publikacja popularnonaukowa, a napisana z odrobiną żartu, z którym wiedza znacznie szybciej zapada w pamięć.
Jestem bardzo tą książeczką zauroczona, polecam Wam całym ?
Żabcia zaś codziennie zagląda do jej wnętrza, mimo że zna już dobrze treść.
Przyciąga uwagę małego czytelnika. Więcej mówić nie trzeba!

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski