Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik terapeuty

Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie

Podręcznik zawiera omówienie programu terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi u osób dorosłych. ADHD, z charakterystyczną dla niego triadą objawów w postaci nadruchliwości, nadmiernej impulsywności i problemów z koncentracją, może zakłócać życie osoby dorosłej równie mocno jak życie dziecka. Dlatego tak istotne jest odpowiednio dobrane leczenie.

Program obejmuje 12 sesji, z których każda dotyczy innego problemu utrudniającego osobom z ADHD funkcjonowanie na co dzień. Składają się nań moduły poświęcone planowaniu i organizacji, radzeniu sobie z zaburzeniami uwagi, myśleniu adaptacyjnemu i prokrastynacji. Przejrzysty układ pozwala pracować z klientem kolejno nad poszczególnymi trudnościami. Ostatnia sesja jest poświęcona utrwaleniu poznanych strategii i umiejętności w celu zapobiegania nawrotom objawów i podtrzymaniu korzyści wypracowanych w terapii. Elementy dialogu motywującego służą wzmacnianiu motywacji klienta do zmiany.

W drugim wydaniu podręcznika poszczególne komponenty programu zostały zaktualizowane na podstawie doświadczeń jego twórców i badaczy oraz uzupełnione o najnowsze strategie poznawczo-behawioralne. W programie wykorzystano nowoczesne technologie i uwzględniono dodatkowe strategie pomocne w organizacji i planowaniu. Podczas opcjonalnych sesji z partnerem osoby z ADHD większy nacisk położono na edukację na temat zaburzenia, co pozwala złagodzić trudności w związku.

Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik dla klienta, który zawiera omówienie umiejętności rozwijanych w trakcie terapii oraz wszystkie niezbędne formularze.

Informacje dodatkowe o Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik terapeuty:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2024-06-15
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Mastering Your Adult ADHD: A Cognitive-Behavioral Treatment Program, Therapist Guide

Tagi: Rodzina i zdrowie Radzenie sobie z problemami osobistymi Coping with ADHD Coping with neurodevelopmental issues

Kup książkę Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik terapeuty

Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Poradnik
Michael W. Otto0
Okładka ksiązki - Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Poradnik

Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi, czyli ADHD, wpływa negatywnie na funkcjonowanie...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz