Porysunnik

Planer wyjątkowy. Bo to coś więcej niż planer. To towarzysz codzienności - powiernik planów podboju świata i koślawych bazgrołów. Pamiętnik chwil ulotnych i dziennik prozy codzienności. Nieoceniający trener najtrudniejszej dyscypliny zwanej życiem.

Niech towarzyszy Ci codziennie. Stworzony przez Magdę Danaj, autorkę Porysunków, która w swoich grafikach portretuje codzienność - czasem gorzko, czasem zabawnie, ale zawsze celnie.

planer

Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Inne

Tagi: Kalendarz

Kup książkę Porysunnik

Jest dobrze, całkiem nieźle, plan wykonany w 10%...

Stop z tym całym pesymizmem, będę teraz wkurwiać wszystkich optymizmem.

Porysunnik - opinie o książce

Na początku przyznam, że chociaż bardzo lubię wszelkiego rodzaju kalendarze, to typowe planery zawsze działały na mnie jakoś tak zniechęcająco. Może dlatego, że używałam ich w pracy, bo tam były niezbędne (księgowość). Lecz ten planer otrzymany w prezencie okazał się strzałem w dziesiątkę! Jest to połączenie wszystkich możliwych rzeczy, które albo lubię do tej pory (kalendarze) z tymi, które lubiłam kiedyś (pamiętnik). I to jeszcze nie wszystkie jego zalety. Jak sama nazwa wskazuje "Porysunnik", ma wiele wspólnego z rysunkami i rysowaniem a nawet z bazgraniem. Tu wszystko jest dozwolone.
Rysunki wykonane przez Magdę Danaj a także motywujące cytaty i motta, potrafią rozbawić mnie nawet w najbardziej koszmarny dzień.

"Nigdy się nie poddawaj!
Chyba, że już bardzo, bardzo ci się nie chce, to możesz.
I bądź z tego dumna!"
Ja na początku roku zawsze zachwycam się nowym kalendarzem, robię notatki, zakładki, wszelkiego rodzaju zapiski, zaznaczam wizyty u lekarzy a później mój entuzjazm stopniowo gaśnie i zapisuję już tylko terminy wizyt u lekarzy..., bo to muszę robić, inaczej się nie da zapamiętać tych dat. No jest jeszcze smartfon, ale to już tylko dla przypomnienia, gdybym zapomniała zajrzeć do kalendarza.
Tu nie ma dat, więc mogę swobodnie zaczynać każdy miesiąc, tydzień lub dzień, kiedy tylko mi się zechce. Planowanie według własnego pomysłu i bez żadnych zasad jest ciekawsze i nie zmusza do niczego. A nawet wręcz przeciwnie, potrafi nawet zmotywować nie tylko do tworzenia zapisków, ale także do działania, żeby poprawić sobie humor i pochwalić samą siebie. A dla mnie  tym czasie jest to bardzo ważne.

"Nic nie szkodzi, że dzisiaj nic nie zrobiłaś.
Przynajmniej przeżyłaś."
Myślę, że nawet osoby, które nie lubią kalendarzy i planerów znajda dla siebie coś ciekawego w tym "Porysunniku" i z ochotą zabiorą się za jego uzupełnianie i tworzenie swoich własnych zapisków, bazgrołów i innych rzeczy poprawiających humor. Tu znajdziemy miejsce na wszystko to, co może nam sprawić przyjemność a nie tylko obowiązek. Dla mnie to naprawdę świetna zabawa i oderwanie od kłopotów dnia codziennego.

"Stop z tym całym pesymizmem, będę teraz wkurwiać wszystkich optymizmem."
Polecam.