reklama

Polska Niepodległa. Encyklopedia PWN

Przed stu laty, jesienią 1918 roku powstała odrodzona Polska. W rocznicę odzyskania niepodległości Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia encyklopedię Polska Niepodległa, której celem jest wszechstronne ukazanie dziejów II Rzeczypospolitej i wydarzeń z pierwszych dekad XX wieku, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obok zagadnień politycznych ukazujemy dzieje społeczne, gospodarcze, kulturalne i naukowe okresu międzywojennego. Szeroko uwzględniliśmy także przejawy życia narodowego mniejszości, stanowiących ponad jedną trzecią obywateli Rzeczypospolitej.

Książka składa się z dziewięciu działów tematycznych (Historia; Społeczeństwo i gospodarka; Nauka i oświata; Literatura; Sztuka; Muzyka; Teatr i film; Książka, Prasa i radio; Sport), a każdy z nich został poprzedzony artykułem wprowadzającym. Całość zamyka obszerny aneks źródłowy, zawierający kilkadziesiąt dokumentów historyczno-ustrojowych z lat 1914-1939.

Publikacja swoim zakresem chronologicznym i tematycznym obejmuje okres II Rzeczypospolitej i zawiera blisko 2000 haseł, około 500 ilustracji, liczne mapy, tabele i teksty źródłowe.

Informacje dodatkowe o Polska Niepodległa. Encyklopedia PWN:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-03-21
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 9788301198435

Kup książkę Polska Niepodległa. Encyklopedia PWN

Polska Niepodległa. Encyklopedia PWN - opinie o książce

Arcydzieła Malarstwa. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w etui
Okładka ksiązki - Arcydzieła Malarstwa. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w etui

Udostępnione publicznie w 1805 roku przez Stanisława Kostkę Potockiego i jego żonę Aleksandrę z Lubomirskich zbiory dzieł sztuki zwane Kolekcją Wilanowską...

Historie biblijne. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu
Okładka ksiązki - Historie biblijne. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu

60 opowieści ze Starego i Nowego Testamentu Kto uratował zwierzęta świata z biblijnego potopu? Kto wygrał walkę Dawida z Goliatem? Jakich cudów dokonywał...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung