Polityka regionalna Unii Europejskiej i regiony w państwach członkowskich

Niniejsza książka napisana została z myślą o dostarczeniu czytelnikowi możliwie wyczerpującej i zaktualizowanej wiedzy na temat wspólnotowej polityki regionalnej i regionów w Unii Europejskiej w chwili, gdy negocjowane jest członkostwo Polski w strukturach europejskich i gdy kraj nasz przygotowuje się do korzystania z europejskiej pomocy strukturalnej. Pomoc ta stanowić będzie główną formę wsparcia gospodarczego Polski i dlatego nieodzowna staje się pogłębiona znajomość prezentowanej w książce problematyki. Praca omawia kierunki badań w regionalistyce zachodniej oraz ich wpływ na politykę rozwoju regionalnego w krajach członkowskich Unii Europejskiej i ewolucję wspólnotowej polityki regionalnej. Książka składa się z dwóch części.Część pierwsza poświęcona jest historii i zasadom europejskiej polityki regionalnej, doprowadzonym do ostatnich regulacji prawnych, obejmujących lata 2000-2006. Część druga traktuje natomiast o regionalizacji i statusie regionów w państwach członkowskich UE, organizacjach przedstawicielskich regionów europejskich oraz o problemach zewnętrznej współpracy władz terytorialnych.Praca ma walory teoretyczne i aplikacyjne. Aspekt teoretyczny jest związany z głębokimi przeobrażeniami funkcjonowania gospodarki krajów wysoko rozwiniętych i poszukiwaniami wypracowania nowych teorii rozwoju regionalnego. Aspekt praktyczny odnosi się do praktyki polityki regionalnej i jej znaczenia dla procesu integracji europejskiej. Pracę kończą wnioski przydatne w kontekście wspomnianej integracji Polski ze strukturami europejskimi. Książka przeznaczona dla wykładowców i studentów wydziałów ekonomii, nauk politycznych, socjologii i dziennikarstwa.

Informacje dodatkowe o Polityka regionalna Unii Europejskiej i regiony w państwach członkowskich:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Polityka regionalna Unii Europejskiej i regiony w państwach członkowskich

Polityka regionalna Unii Europejskiej i regiony w państwach członkowskich - opinie o książce

Polityka regionalna Unii Europejskiej
Pietrzyk Irena0
Okładka ksiązki - Polityka regionalna Unii Europejskiej

Książka składa się z dwóch części, z których pierwsza poświęcona jest historii i zasadom europejskiej polityki regionalnej, doprowadzonym do ostatnich...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski