Pojednanie. 12 prawdziwych historii

Wspaniały zbiór opowiadań, opartych na prawdziwych zdarzeniach i rzeczywistych doświadczeniach.

Pojednanie śledzi kluczowe momenty ludzkiego życia. Chwile, w których ludzie nie wiedzą, co robić; w których rzeczywistość żąda od nich radykalnych decyzji, wzywa ich do zmiany postępowania: żołnierza, który chce uwolnić się od poczucia winy; kobietę, która po trzydziestu latach małżeństwa musi zdecydować, co w jej związku jest naprawdę ważne; nieśmiałego dziennikarza, który staje oko w oko ze stadem słoni i zaczyna zadawać sobie mnóstwo pytań...

Autor z wyczuciem buduje postaci swoich bohaterów, umiejętnie wydobywa ich emocjonalną i duchową głębię. Przygląda im się z bliska, przekonująco pokazując ich uczucia i doświadczenia. Daje nam dwanaście historii, toczących się w bardzo różnych czasach i miejscach, pokazuje pełną skalę ludzkich stanów - od głębokiej rozpaczy po żywą nadzieję. Otwiera nam oczy na to, co pomiędzy czarnym i białym, pomiędzy wrogością i pojednaniem. I pokazuje, że życie między niebem a ziemia ma znacznie więcej odcieni, niż się nam wydaje.

Informacje dodatkowe o Pojednanie. 12 prawdziwych historii:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2017-07-03

Kup książkę Pojednanie. 12 prawdziwych historii

Pojednanie. 12 prawdziwych historii - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2017-08-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Pojednanie.12 prawdziwych historii" to zbiór dwunastu opowiadań inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami i doświadczeniami głównych bohaterów. Uwe Schulz-dziennikarz, pisarz i producent radiowy do znanych wydarzeń lub zupełnie nieznanych szerszemu gronu odbiorców dopisał własne historie oraz nadał im kontekst religijny.

Michael Schmidt nierzucający się w oczy człowiek mieszkający w ponad stuletniej kamienicy jest jednym z bardziej zadbanych mieszkańców okolicy, w której mieszkają Turcy, Albańczycy, Arabowie i czarnoskórzy. Schmidt jest neonazistą. Josefine Fernandez, laborantka, odwiedza ojca umierającego na raka, z którym zerwała wszelki kontakt, gdy tylko się usamodzielniła. Dom ojca wypełniony był tylko jego wielkim ego, a pozbawiony atmosfery miłości i bezpieczeństwa. Ojciec nauczył ją nieufności do własnych uczuć. Mick jeździ po kraju z działem sprzedaży i wygłasza prezentacje. Pracuje bez wytchnienia, awansuje, zarabia miliony i jest bezwzględny, bo tak może dłużej przetrwać w firmie. Swoją ironią rani rywali bez emocji i krzyku. Po jednym ze spotkań dostaje wypowiedzenie z pracy. Samantha, pielęgniarka traci siostrę, która zostaje zastrzelona wraz z innymi osobami podczas spotkania biblijnego w kościele. Rainer Polke, były górnik, emigrant jest samotnym człowiekiem choć ma rodzinę. Obcy w kopalni, gdzie przez prawie trzydzieści lat pracował. Obcy dla swoich rodziców, którzy się nim nie zajmowali. Obcy w swoim domu, na który harował, oszczędzał i urządzał. To tylko przykładowi bohaterowie opowiadań z tego zbioru.

,,Pojednanie.12 prawdziwych historii" to prawdziwe, mądre opowiadania o ludziach, którzy znaleźli się na rozdrożu lub przeżywali przełomowe momenty w swoim życiu. Jak wybaczyć osobie, która krzywdziła? Jak pozbyć się złości, goryczy i gniewu? Czy można pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby i wybaczyć mordercy? Co zrobić w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa? Jak uporać się z poczuciem winy i wewnętrznymi upiorami? Jak przezwyciężyć kryzys w małżeństwie? Jak odnaleźć miłość? Jak pozbyć się lęku o rodzinę? Jak nauczyć się wyrażać uczucia, pragnienia i oczekiwania zanim przerodzą się w złość, frustrację, niecierpliwość i kłótnię? Autor pokazuje emocje targające bohaterami opowiadań. Przekonująco opisuje ich doświadczenia i wydobywa z nich duchową głębię. Z chirurgiczną precyzją ujawnia prawdę i pokazuje, że życie ma wiele odcieni.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski