Podwójne życie

Znakomicie napisany, świetnie skonstruowany, trzymający w napięciu thriller. Nick Belsey z londyńskiej dochodzeniówki znalazł się w ślepym zaułku. Został bez dachu nad głową, pieniądze rozeszły się na hazard i alkohol, w oczy zagląda mu widmo bankructwa. Do tego jeszcze jego zwolnienie z pracy jest właściwie przesądzone, między innymi za sprawą romansu z żoną szefa. Nieoczekiwanie jednak los daje mu drugą szansę: przypadkowo trafia do niego sprawa dziwnego zaginięcia mieszkańca najbogatszej ulicy Londynu, Bihops Avenue. Belsey postanawia zmyć swoje winy, posługując się w tym celu majątkiem zaginionego. Jednak nie tylko on interesuje się Aleksiejem Devereux. Niekończąca się spirala kłamstw i korupcji, genialny portret współczesnego Londynu i czarujący drań jako główny bohater – cóż za sprytny przepis na znakomity kryminał! Val McDermid Harris wyjątkowo hojnie obdarza nas dreszczami emocji, zaskakującymi zwrotami akcji i po prostu świetną literaturą. „The Daily Telegraph” Belsey musi zostać najbardziej lubianym spośród londyńskich glin. Harris splądrował londyńskie podziemie na rzecz swojej świetnej i oryginalnej kryminalnej serii. „The Daily Mail” Fabuła plącze się tu i krzyżuje jak tylne uliczki Kentish Town. Oliver Harris rzuca nam prawdziwą petardę! „Camden New Journal”

Informacje dodatkowe o Podwójne życie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-09-13
ISBN: 978-83-7648-915-5

Kup książkę Podwójne życie

Podwójne życie - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski