Zbiór legend i mitów z Sandomierza i okolic.

Informacje dodatkowe o Podania i legendy z sandomierskiego. Część I (przyczynek do mitologii sandomierskiej):

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-86436-47-6

Kup książkę Podania i legendy z sandomierskiego. Część I (przyczynek do mitologii sandomierskiej)

Podania i legendy z sandomierskiego. Część I (przyczynek do mitologii sandomierskiej) - opinie o książce

Raz udało mi się zwiedzić Sandomierz, dlatego też zaciekawiły mnie legendy z tego miasta. Chociaż trochę niektóre rozczarowały, bo nie do końca wiedziałem o co w nich chodzi.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-10-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Historyczne, Mam,
W książce znajduje się zbiór legend z okolic Sandomierza. Wiele z nich jest bardzo popularnych w tych stronach, ale parę czytałam pierwszy raz. Dla nieobeznanych z sandomierszczyzną znajdują się, zwykle gdzieś na początku rozdziału zwiazanego z daną miejscowością, wplątane notki na temat opisywanych miejsc bądź wydarzeń czy postaci historycznych. Jednym mankamentem dla mnie jest parę miejsc w tekście, które są niejasne, a czasem wręcz przez to nudne.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski