Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995

,,To ujęcie historii Niemiec okresu powojennego stanie się opracowaniem standardowym".

,,Deutsche Allgemeine Zeitung"

,,Fascynujące dzieło... Wydarzenia wewnętrzne, powiązania zagraniczne i świadome starania aktorów spoza Niemiec dopomogły Niemcom dopasować się do Zachodu nie tylko w sensie militarnym, ale także w zakresie uznawanych przez społeczeństwo obywatelskie wartości. Ów proce przedstawiony został w tej książce w sposób przykładowy, przy czym dostatecznie dużo uwagi autor poświęcił towarzyszącym mu dyskusjom".

Gerhard L. Weinberg, ,,Journal of Interdisciplinary History"

,,Jakże niezwykłe wyzwanie! Konrad Jarausch nakłania nas do refleksji nad historią powojennych Niemiec - Zachodnich i Wschodnich w tandemie - jako >>procesem cywilizowania<<, dłuższej i zawiłej nauce, jak żyć w empatii tam, gdzie wcześniej niepodzielnie rządziła wrogość, a najbardziej mordercza wojna zniszczyła podstawy ucywilizowania".

Michael Geyer, University of Chicago

Konrad H. Jarausch - jest profesorem (Lurcy Professor of European Civilization) na University of North Carolina w Chapel Hill (USA) i pracownikiem naukowym (Senior Fellow) w Center for Research in Contemporary History w Poczdamie (Niemcy). Opublikował kilkadziesiąt książek poświęconych współczesnej historii Niemiec i Europy.

Autor, niemiecko-amerykański historyk i politolog, zaangażowany na wielu płaszczyznach w przemiany scientific community zjednoczonych Niemiec, dokonuje w swoim dziele krytycznego bilansu przemian społeczno-politycznych z perspektywy ,,dalekiej" (amerykańskiej) oraz bliskiej, bo wewnątrz-niemieckiej. Dwoistość doświadczeń nadaje jego diagnozom jedyną w swoim rodzaju ostrość; na spojrzenie hic et nunc nakłada się refleksja w kategoriach ,,długiego trwania" niemieckiego. Praca ukazuje się jako 36 tom renomowanej serii Poznańska Biblioteka Niemiecka.

Informacje dodatkowe o Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-11-19
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995

Po Hitlerze. Powrót Niemców do cywilizowanego świata 1945-1995 - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung