Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

Emocje dają ci przewagę ewolucyjną!

Po co ci emocje? Pytanie to może wydawać się dziwne, bo przecież to, że stale coś czujesz, jest czymś oczywistym. I mimo że uczucia w ogromnym stopniu determinują twoje życie i - jak udowadnia autor tej książki - dają ci przewagę ewolucyjną, to wciąż nie wiemy o nich za wiele. Bo czy łatwo ci odpowiedzieć na pytania o dobre strony strachu? Albo osądzić, czy istnieje miłość, która nie przeminie? Czy potrafisz wyjaśnić, dlaczego siebie oceniasz surowiej niż innych?

Odpowiedzi na te pytania zaskoczą cię, zafascynują i zmienią. Co więcej, nauczysz się radzić sobie z własnymi i cudzymi emocjami, lepiej zrozumiesz samego siebie i pojmiesz, dlaczego odczuwanie jest twoją największą siłą!

Każdy z nas inaczej żyje i odczuwa, jednak wszyscy zachowujemy się wedle wspólnych reguł, które warto poznać. Windscheid łączy zaskakujące naukowe odkrycia z poglądami utrwalonymi przez tysiąclecia. Dostarcza nowych impulsów do życzliwego i pełnego akceptacji poruszania się w skomplikowanym świecie ludzkich uczuć.

Leon Windscheid jest doktorem psychologii, przedsiębiorcą oraz autorem bestsellerowych książek. Wraz z czołowymi naukowcami z całego świata opublikował badania na temat kobiet na kierowniczych stanowiskach. Przemawia na Tedx Talks, publikuje artykuły w uznanych czasopismach naukowych. Jest też częstym gościem talk show oraz prowadzi podcasty, które mają miliony słuchaczy.

Informacje dodatkowe o Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania

Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2022-04-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Ciekawa, wciągająca, pouczająca i jednocześnie dostarczająca rozrywki - taka jest ta książka. Czyta się szybko, a po każdym rozdziale ma się ochotę komuś opowiedzieć, o ilu nowych rzeczach się dowiedziało. Emocje są z nami każdego dnia, czasem pomagają, czasem przeszkadzają, nieraz żyjemy tak szybko, że nawet się nad nimi nie zastanawiamy. Autor prosi nas o trochę cierpliwości (o której, przy okazji, również opowiada!), o chwilę na zatrzymanie się i przyjrzenie się samemu sobie.

Dlaczego jeszcze warto? Treść jest bardzo aktualna, więc tym łatwiej będzie jej do nas dotrzeć. Ciężko jest w dzisiejszych czasach spokojnie na coś czekać, kiedy jesteśmy nauczeni dostawać wszystko od razu. Bombardują nas hasła o spełnianiu marzeń i receptach na szczęście, dlatego czujemy presję, by właśnie tak się czuć. Chcemy wszystkiego spróbować, a kończymy zrezygnowani, ostatecznie bez żadnej pasji, za to z poczuciem zmarnowanego czasu. Pojawiły się w nas również emocje wywołane konkretnymi światowymi kryzysami.

To nie tylko pozycja dobra dla miłośników psychologii. To w zasadzie książka dla każdego, a szczególnie dla osób ciekawych świata. Mnóstwo tutaj przytoczonych badań, język jest prosty i dla każdego zrozumiały. Czułam się trochę tak, jakbym siedziała przed autorem z otwartą buzią, słuchała, potakiwała, od czasu do czasu wtrącając "aha!". Na dodatkowy plus zasługuje fakt, że nie na samym gadaniu się kończy - w tekst plecione są też porady, jak sobie z emocjami radzić, jak je ujarzmić.

Dla zachęty przytoczę jeszcze kilka świetnie brzmiących tytułów rozdziałów: "O pożytkach z lęku", "Po co nam gniew?", Mapa naszego smutku", "O niebezpiecznych poszukiwaniach fascynacji", "Być zakochanym do ostatnich chwil", "Zadowolenie zamiast pogoni za szczęściem". Wizualnie również wydanie stoi na wysokim poziomie, najważniejsze kwestie zostały odpowiednio wyszczególnione, a każdy rozdział otwiera piękna grafika.

Także jednym słowem - polecam. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ten tytuł.

Egzemplarz do recenzji otrzymałam od wydawnictwa.

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-04-08, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Po co ci emocje" to książka napisana przez doktora psychologii. Autor świetnie tłumaczy w niej do czego potrzebne są emocje,  które towarzyszą nam w życiu.  Zrozumiecie swoje zachowanie i to skąd bierze się gniew, lęk,  wstyd, nadzieja, zazdrość, empatia, radość,  miłość,  głód, współczucie,  smutek itd.
Bez emocji nie możemy funkcjonować. Czy wiecie, że  emocji nie wolno tłumić, bo to prowadzi do choroby psychicznej? Nie jesteśmy maszynami więc dlatego mamy zdolność do odczuwania emocji.  Zarówno emocje pozytywne jak i negatywne potrzebne są w naszym życiu. Dlaczego?
Tego dowiecie się z tej wartościowej książki.
Koniecznie przeczytajcie,  bo to świetne kompendium wiedzy o emocjach.
Warto czytać takie mądre i pouczające książki.  Lekki język sprawił, że z wielkim zainteresowaniem czytałam tę książkę.
Przekonacie się,  że to ciekawa literatura.
Polecam!

Zapiszcie sobie datę premiery:
13.04.2022

Avatar użytkownika - RedCherry
RedCherry
Przeczytane:2023-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Leon Windscheid w swojej książce przekonuje nas, że dzięki emocjom człowiekowi udaje się zmieniać świat i podkreśla, że to właśnie one odróżniają nas od maszyn, które może i są wydajne, ale nie mają w sobie za grosz empatii. Swoją wiedzę opiera na wielu badaniach naukowych, które poznamy analizując razem z nim poszczególne emocje, ale jeśli myślicie, że badania naukowe to nuda i męczarnia podczas czytania, to się mylicie. Autor zabiera nas w podróż po emocjach i robi to w sposób ciekawy, intrygujący, a zarazem lekki i nieprzytłaczający. Po co ci emocje. O przewadze płynącej z odczuwania to idealna pozycja dla osób, które chcą zrozumieć własne emocje - a można się tego nauczyć. Istnieją sposoby, aby je okiełznać i poznać. Jeśli się im dobrze przyjrzymy i zaczniemy je akceptować, a nie tłumić w sobie lub poddawać krytyce, wtedy zyskamy prawdziwą moc - będziemy lepiej odczuwać, a nasze życie stanie się lepsze. Podsumowując: jeśli nie jest ci obce pytanie - po co mi emocje - to ta książka jest dla Ciebie. To już kolejny poradnik w tym roku, po który zdecydowanie warto sięgnąć, by zdobyć wiedzę na temat ludzkiej psychiki i przy okazji czerpać przyjemność z czytania.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski