reklama

Pisarz wobec nicości i kłamstwa. Szkice o twórczości Bronisława Wildsteina

Twórczość literacka Bronisława Wildsteina w pewnym sensie pozostawała dotąd w cieniu

jego działalności publicznej, tak istotnej dla polskiej historii ostatnich kilku dziesięcioleci.

Zamieszczone w tej książce szkice historyków literatury i krytyków ujmują wielowątkową,

artystycznie i tematycznie doniosłą, wyjątkową w kontekście współczesnej kultury i nawiązującą

interesujące dialogi z przeszłością prozę pisarza. Czytając studia o twórczości, uzupełnione jej

fragmentami i rozmową z autorem, dojść można do wniosku, że Wildsteina interesuje przede

wszystkim kwestia nieustannie zagrożonej i konsekwentnie bronionej wolności człowieka i

suwerenności Polski.

Informacje dodatkowe o Pisarz wobec nicości i kłamstwa. Szkice o twórczości Bronisława Wildsteina:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-08-23
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788382026221

Kup książkę Pisarz wobec nicości i kłamstwa. Szkice o twórczości Bronisława Wildsteina

Moje słodkie kolorowanki. Koniki
Okładka ksiązki - Moje słodkie kolorowanki. Koniki

Chwyć za swoje ulubione kredki i pokoloruj wesołe koniki. Nadaj barw tym ślicznym i przyjacielskim zwierzętom. Seria ,,Moje słodkie kolorowanki" to propozycja...

Cyberpunk 2077. Sny wielkiego miasta. Tom 4
Okładka ksiązki - Cyberpunk 2077. Sny wielkiego miasta. Tom 4

Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej Cyberpunk 2077. Dwoje młodych szabrowników przemierza ulice Night City, kradnąc...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski