Piraci. Złoto szaleńców

Córka gubernatora i piracki kapitan uciekają na morze, gdzie łupią hiszpańskie galeony. Pewnego razu los wiedzie ich na owiane tajemnicą Wyspy Galapagos. Tam dochodzi do buntu przewożonych statkiem niewolników, a słuch o kochankach ginie.

Wkrótce plotki o porzuconym na wyspach skarbie pchają pirackie załogi poza kraniec Nowego Świata. Na wyprawę zaciąga się Henry Buckley, stary wilk morski, który podstępem wciąga w nią też Flynna, porzuconego przed laty syna.

W dniu wypłynięcia do łodzi wskakuje Annabeth Taylor, uciekająca przed stryczkiem złodziejka. Szybko się okazuje, że ona i Flynn są na siebie skazani, ale czy wrogość przerodzi się w sympatię?
Co okaże się ważniejsze? Czy gorączka złota zamąci piratom w głowach? Jak na statku poradzi sobie młodzieniec, który zrządzeniem losu z parobka stał się piratem, i czy młodej złodziejce uda się pozostać w cieniu?

„Piraci” to nie tylko historia o pościgu za skarbem, lecz również o walce o przetrwanie, lojalności i trudnych wyborach dzielących bohaterów. Zaskakujące zwroty akcji, barwne postacie i morskie opowieści zapewniają niezapomnianą przygodę!

„Oto porywająca opowieść, która zaciśnie się na sercu czytelnika jak marynarski węzeł. Historia zszyta jak worek na umrzyka, bogata jak skrzynia kapitana Kidda, nieprzewidywalna niczym humory Czarnobrodego. Polecam!” - Jacek L. Komuda

Informacje dodatkowe o Piraci. Złoto szaleńców:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2024-07-24
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Piraci. Złoto szaleńców

Kup książkę Piraci. Złoto szaleńców

Piraci. Złoto szaleńców - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-08-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

🔅🔅🔅🔅 Recenzja 🔅🔅🔅🔅

Mateusz Libera " Piraci złoto szaleńców "
@mateusz.libera.autor

Wydawnictwo: Initium
@wydawnictwo_initium

🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅

" -Do diaska - syknał - za dużo pytań, chłopcze, za mało ryzyka. Ryzyko zawsze góruje nad pytaniami. Działanie przynosi zyski, brak działania powoduje stagnację..."

" Piraci złoto szaleńców " to opowieść o piratach która, nie tylko skupia się na poszukiwaniu skarbów, ale także na walkach o przetrwanie, lojalności i trudnych decyzjach, jakie muszą podjąć bohaterowie..

Nie brakuje w niej zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i fascynujących opowieści morskich, które sprawiają, że ta przygoda staje się niezwykle porywająca.. Dzięki tym elementom czytelnik może przenieść się w emocjonujący świat pirackich przygód, gdzie każda strona medalu ukrywa wiele tajemnic i niespodzianek..

Autor ma bardzo barwny i dynamiczny styl pisania.. Opisuje on przygody piratów w sposób pełen napięcia i tajemnicy, co przyciąga uwagę czytelnika.. Autor używa bogatego języka, aby oddać atmosferę pirackich wypraw oraz emocje i relacje między bohaterami.. Przeplata on akcję z wątkami miłosnymi i intrygami, co sprawia, że opowieść staje się interesująca i pełna zwrotów akcji..

Książka emanuje dreszczem przygody i tajemniczości.. Autor używa barwnego języka, który maluje obrazy pełne emocji i niebezpieczeństwa.. Opisy podróży po morzach, pirackich załóg i skarbów ukrytych na odległych wyspach są bogate w detale, które przykuwają uwagę czytelnika..

Styl autora jest dynamiczny, pełen zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń, co sprawia, że, nie możemy oderwać się od historii.. Dodatkowo, relacje między bohaterami są skomplikowane, pełne napięcia i tajemnic, co dodaje głębi fabule..

Całość tekstu emanuje magią przygody i nieznanego, co sprawia, że czytelnik pragnie poznać dalsze losy bohaterów..

" Jesteśmy piratami, taki jest nasz żywot. - Sullivan wyprostował się dumnie. - Ryzyko albo nic... "

Opowieść o córce gubernatora i pirackim kapitanie, którzy uciekają na morze, by łupić hiszpańskie galeony, przenosi nas w świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw.. Los ich zaprowadza na Wyspy Galapagos, gdzie wybucha bunt niewolników, a historia kochanków znika w mroku..

Plotki o porzuconym skarbie na wyspach popychają pirackie załogi w nieznane rejony Nowego Świata.. Henry Buckley, doświadczony wilk morski, wplątuje w tę wyprawę Flynna, porzuconego syna, i Annabeth Taylor, uciekającą złodziejkę przed stryczkiem..

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2024-07-28,

Nie zdarzyło mi się wcześniej czytać książki o piratach, ale to prawdziwa perełka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie spodziewałam się, że ten temat tak mnie wciągnie i zachwyci! Autor książki używa ciętego i mocnego języka, co sprawia, że momentami opowieść jest naprawdę ostra. To niezwykle klimatyczna książka, która sprawia, że czytelnik ma wrażenie, jakby znalazł się na pokładzie pirackiego statku, podróżując po morzach. Fabuła „Piraci” jest fascynująca i pełna zwrotów akcji. Opowiada o córce gubernatora i pirackim kapitanie, którzy uciekają na morze i łupią hiszpańskie galeony. Ich przygody prowadzą ich na tajemnicze Wyspy Galapagos, gdzie wybucha bunt niewolników, a ślad po kochankach ginie. Plotki o skarbie porzuconym na wyspach pchają pirackie załogi na wyprawę poza kraniec Nowego Świata. Stary wilk morski, Henry Buckley, wciąga w tę wyprawę Flynna, syna, który został porzucony przed laty. Do łodzi wskakuje też Annabeth Taylor, uciekająca przed stryczkiem złodziejka, co prowadzi do ciekawego i pełnego napięcia konfliktu między nią a Flynnem. Książka jest świetna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Oferuje niezwykle barwne postacie i morskie opowieści, które zapewniają niezapomnianą przygodę. „Piraci” to nie tylko opowieść o pościgu za skarbem, ale także o walce o przetrwanie, lojalności i trudnych wyborach. Zaskakujące zwroty akcji i emocjonujące wydarzenia sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto szuka ekscytującej przygody na morzu i nie boi się mocnych słów i emocji.

Avatar użytkownika - baska
baska
Przeczytane:2024-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka zabiera nas w świat niebezpiecznych i brutalnych piratów, którzy nie znają litości, a przyświeca im jeden cel złoto.. które jak głosi wieść gdzieś na krańcu świata leży i czeka...
Lubię styl autora, pisze on obszernie i obrazowo dzięki czemu czytelnik może się bardziej wczuć w panującą atmosferę i poczuć namiastkę morskiej przygody, ale także ducha jaki panował na pirackich pokładach -  i muszę Wam powiedzieć, że nie byli to mili panowie, co też jest kapitalnie opisane :)

Jak to jest - bierzesz książkę do ręki i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki twój mózg podsuwa ci możliwe scenariusze. Tak może się stać, tym bardziej, gdy przeczyta się blurb, który w jakimś stopniu przypomina scenariusz głośnego filmu, a jakże! o piratach! ,,Piraci z Karaibów". Tam również, jak w debiutanckiej powieści Mateusza Libery mamy córkę gubernatora (troszkę w innej roli), zakochanego w niej syna pirata i oczywiście skarb.

Ale mniej więcej na tym podobieństwa się kończą.

,,Piraci. Złoto szaleńców" zabiera nas na iście szaloną przygodę, z nie jedną lecz aż trzema pirackimi załogami, które będą z sobą ,,rywalizowały". Kto dotrwa do końca, ten dowie się, która załoga zyska najwięcej.

Libera funduje nam barwną galerię interesujących postaci, wśród których są: stary pirat Henry Buckley oraz jego syn/bękart Flynn, a także kryjąca się przed groźbą stryczka, złodziejka Annabeth Taylor. A takich postaci jest więcej i każda z nich obdarzona została odpowiednią ilością miejsca i otrzymała wyraźne rysy charakteru, że należą się Liberze brawa.

Według mnie, oprócz tego, że "Piraci..." są zdecydowanie powieścią przygodową, to mają także znamiona opowieści łotrzykowskiej, a to lubię. Poza tym chciałabym ostrzec bardziej wrażliwych czytelników na niektóre sceny przewijające się w książce, a które są koniecznością wypływającą z treści (nic nie znalazło się w niej na siłę). Mam na myśli pewne "niestrawne", a nawet obrzydliwe sceny - ale nawet one zostały napisane zadziwiająco dobrze patrząc na wiek tego początkującego pisarza. Jeżeli nie zeżre go rutyna to mogą zacząć się bać inni twórcy fantastyki.

"Piraci. Złoto szaleńców" jest spójną, sensownie napisaną historią, która szczerze powiem aż prosi się o ciąg dalszy. Być może kiedyś on nastąpi. Jeśli nie, to na pewno będę czekać z niecierpliwością na kolejne literackie dzieło Mateusza Libery, ale tym razem z oczekiwaniami.

Jeżeli chcecie przeżyć przygodę życia, nie tylko na odległych wodach, to nie czekajcie! Wsiadajcie na pokład!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski