reklama

Piorun

Niewinne, ale jednak złośliwe żarty trzech psotnych braci kończą się karą od rodziców. Rodzinny wyjazd na weekend w Beskid Niski do drewnianej chaty z dala od cywilizacji, Internetu i telewizji. Rozpacz chłopców?! Nic bardziej mylnego. Oni nawet nałożoną karę potrafią zamienić w przygodę życia, a przypadkowe odkrycie mapy Beskidników prowadzi ich w nieznane. Piorun, Lampek i Grządek zostają poddani pewnej próbie. Zagadki, pułapki i sztuczki, które zmuszeni są przezwyciężyć stanowią intrygę czarodzieja Pietro, który uczy ich poskromić nowopoznane umiejętności będące darem, a także ich dziedzictwem. Chłopcy gotowi są wyruszyć w niebezpieczną podróż przez nieznane krainy w poszukiwaniu magicznych artefaktów potrzebnych do obrony przed złowrogimi cieniami spoza tego świata.

Przyjaźń, miłość i wrodzona wielkoduszność bohaterów pokazuje, jakie walory posiada każdy młody człowiek. To niezwykła powieść fantastyczna, która edukuje, wyzwala emocje oraz wprowadza w tajniki zwycięstwa w walce dobra ze złem.

Książka dostępna tylko w wersji e-book

Informacje dodatkowe o Piorun:

Piorun - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Piorun, mając przerażający wyraz twarzy, wpatrywał się w ekran swojego telefonu i tak trwał bez ruchu, jakby uszło z niego całe życie. W tym samym czasie pozostali, widząc minę braciszka, spojrzeli na swoje komórki i w jednej chwili, tak jak siedzieli, zamarli. Nie było zasięgu".

Ale ja się z tej książki uśmiałam! No fakt, prawdziwą tragedią człowieka teraźniejszości jest brak zasięgu w telefonie. Gdzieś wtedy ulatuje z ludzi pewne bezpieczeństwo, gdzie w razie problemu mogli się z kimś skontaktować. Brak zasięgu był niczym wyrok śmierci... Nic zatem dziwnego, że bohaterowie mieli grobowe miny. Wyruszyli w końcu po prawdziwy skarb, który w ich mniemaniu mógł być wszystkim jednocześnie. Nawet nie spodziewali się, że będą poddawani próbom, rozwiążą niejedną zagadkę i spotkają pewnego czarodzieja, który udzieli im ważnych nauk. Oczywiście na tym ich przygodny się nie skończą. To dopiero początek wrażeń, które nieuchronnie musieli przejść, by coś zrozumieć.
W gruncie rzeczy to dobrzy chłopcy, którzy chcieli się zwyczajnie dobrze bawić. Nie raz zarażą nas swoim poczuciem humoru, a docinkami pokażą, że nawet w największych kłopotach można się dobrze bawić.
Ogólnie bohaterzy posiadają tutaj jeden typ. Przede wszystkim uwielbiają rządzić i bardzo by chcieli pokazać, że potrafią praktycznie wszystko. Ich upór był czasem obłędny. Jeśli już z czegoś się wycofywali, to tylko dlatego, że nie potrafili tego pojąć. Taka dobra paczka kumpli, którzy zawsze mogli na siebie liczyć.
Zarys postaci jest raczej pobieżny, gdyż mają tu wyznaczone swoje role, a nie wygląd. Przejawiają beztroskę, lubią się bawić, figlować i zawsze jest im mało. Czy więc za to zapłacą? O tym musicie przekonać się sami.
Bardzo szybko wdrążycie się w opowieść, a przedmowa od autora nieco naświetli wam jej obraz. To książka, która da nam nauki poprzez zabawne historie. Pamiętajcie, że cała przygoda chłopców zaczęła się za karę. Nieco narozrabiali i musieli ponieść tego konsekwencje. Ta pozycja pobudzi waszą wyobraźnię. Godna polecenia:-)

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung