Pieśń Krwi

Tom 1 cyklu Trylogia Kruczy Cień (Fabryka Słów)

Szósty Zakon dzierży miecz sprawiedliwości i uderza we wrogów Wiary i Królestwa

Vaelin Al Sorna jako dziesięciolatek trafia do Szóstego Zakonu. Zostaje wyszkolony i zahartowany do surowego życia i poświęcenia się walce jako Wojownik Wiary. Teraz nie ma żadnej rodziny poza Zakonem.

Przez długie lata brutalnego szkolenia pielęgnuje w sobie nienawiść do ojca, który odebrał mu nie tylko prawa przyznane z urodzenia, ale skazał go na życie, na jakie nie był gotowy.

Wplątany w krwawe wojny i polityczne intrygi, pod ogromnym wpływem i na usługach błyskotliwego króla Janusa, Vaelin ma zmierzyć się z własną przyszłością, która zmieni nie tylko losy Królestwa, ale i całego świata.

Pra­gnie­nie nic nie zna­czy. Prze­zna­cze­nie jest wszyst­kim. Je­steś igrasz­ką losu.

Informacje dodatkowe o Pieśń Krwi:

Pieśń Krwi - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-05-21,
Trudno mi ocenić tę książkę. Początek - opis szkolenia w Zakonie i kolejne próby, którym poddawano bohaterów - dość ciekawy i raczej nieskomplikowany. Dalej jednak historia staje się coraz bardziej zawiła i momentami miałam wrażenie, że nawet autor się w niej gubił. Doczytałam do końca, ale bez szczególnej fascynacji. Nie jest to na pewno zła książka, ale po udanym początku reszta rozczarowuje.
Avatar użytkownika - Bas1992
Bas1992
Przeczytane:2014-12-16, Przeczytałam,
Parias
Anthony Ryan 0
Okładka ksiązki - Parias

Władzę można odziedziczyć przez prawo krwi, ale zdobyć i utrzymać można tylko poprzez jej przelanie. Życie młodego Alwyna zaczęło się w rynsztoku, a dzięki...

Cesarstwo popiołów
Anthony Ryan0
Okładka ksiązki - Cesarstwo popiołów

Armia Białego smoka na całym świecie zbiera krwawe żniwo. Po jej przejściu zostają zgliszcza. Od jej ostrzy zginęły tysiące niewinnych, a na tym z pewnością...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;