reklama

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny

I Pielgrzymka

Wydarzenie bez precedensu - pierwsza wizyta papieża Polaka w uciemiężonej systemem komunistycznej Ojczyźnie, czas, gdy bez przymusu cały naród zjednoczył się wokół osoby Ojca Świętego.

Autor, korzystając z historycznych dokumentów, wnikliwie odtworzył przygotowania do pielgrzymki dyskredytujące działania władz komunistycznych, przebieg wizyty Jana Pawła II w rodzinnym kraju i zapis nastrojów panujących w polskim społeczeństwie.

Publikacja, wpisująca się w rocznicę pierwszej pielgrzymki papieskiej do kraju, dla starszego pokolenia stanie się wzruszającym przypomnieniem podniosłych chwil jednoczących Polaków, a dla młodych ludzi wspaniałą lekcją historii i świadectwem wydarzenia, które ukształtowało ich dzisiejszą rzeczywistość. Całości dopełniają poruszające, historyczne fotografie. Przeżyjmy to jeszcze raz, dbając, by nauczanie św. Jana Pawła II nigdy nie zostało zapomniane.

Papież odbył triumfalny przejazd przez Polskę, zdobył serca Polaków, także tych nieidentyfikujących się z Kościołem katolickim. Naród polski zdał egzamin.

Sukces papieskiej wizyty w Polsce przerósł najśmielsze oczekiwania nawet najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Poruszony i pozytywnie zaskoczony efektami pielgrzymki był między innymi osobisty sekretarz papieża ks. Stanisław Dziwisz, który po latach tak wspominał tamte niezwykłe chwile: ,,Niezapomniane przeżycie! Odnosiłem wrażenie, że działo się coś, czego nie byliśmy w stanie pojąć naszym rozumem". (fragment książki)

Informacje dodatkowe o Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2019-05-06
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: bóg Chrześcijaństwo

Kup książkę Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny - opinie o książce

Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia Pamiątka Beatyfikacji
Marek Balon0
Okładka ksiązki - Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia Pamiątka Beatyfikacji

Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia, prawdziwy przywódca i duchowy przewodnik milionów Polaków, wybitny mąż stanu. Jego heroiczna...

Święty Andrzej Bobola. Patron Polski
Marek Balon0
Okładka ksiązki - Święty Andrzej Bobola. Patron Polski

W 2002 roku papież Jan Paweł II zaliczył św. Andrzeja Bobolę w poczet głównych patronów Polski, podkreślając w ten sposób jego znaczącą rolę w dziejach...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung