Piekielna żona

Tom 3 cyklu Piekielna

Była zakochaną dziewczyną, którą własny kraj skazał za to na potępienie. Po wielu miesiącach Letha i Aidan poznają datę swojego ślubu. Uczucie między nimi staje się coraz silniejsze. Mimo to targają nimi obawy. Narzeczeni czują strach przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą to małżeństwo. Chcą chronić siebie nawzajem. W efekcie ich dłonie wiele razy splami krew. Oboje narażają życie, żeby zachęcić Czerwonych do buntu i zakończyć rządy Domhana. Tajemnice ujrzą światło dzienne, a karę za ich skrywanie poniosą nie tylko osoby, których one dotyczą. Do bram Czerwonego Dworu zapukają niespodziewani goście, a wraz z nimi śmierć, której nie pokona nawet prawdziwa miłość.

Informacje dodatkowe o Piekielna żona:

Wydawnictwo: Virtualo
Data wydania: 2024-03-18
Tytuł oryginału: Piekielna żona
Język oryginału: Polski

Tagi: piekielna piekielna żona fantastyka fantasy klaudia gregorczyk empik

Kup książkę Piekielna żona

Piekielna żona - opinie o książce

"Piekielna żona" Klaudii Gregorczyk to powieść, która wplątuje czytelnika w burzliwe losy Lethy i Aidana, dwójki bohaterów stawiających czoła zarówno miłosnym emocjom, jak i brutalnej rzeczywistości ich królestwa.

Letha, zakochana dziewczyna, zostaje skazana przez własny kraj za swoje uczucie, co stawia ją w niebezpiecznej sytuacji. Po wielu miesiącach poznaje datę swojego ślubu z Aidanem, księciem rodu Czerwonych. Ich miłość rośnie, ale w cieniu tego uczucia kryją się obawy przed politycznymi intrygami i zagrożeniami wynikającymi z małżeństwa. Oboje podejmują ryzyko, aby zachęcić ludzi do buntu przeciwko złemu panowaniu Domhana, co naraża ich na niebezpieczeństwo i konsekwencje, których nie sposób przewidzieć.

,,Piekielna żona" Klaudii Gregorczyk to trzeci i zarazem ostatni tom pasjonującej serii ,,Piekielna", opowiadającej losy Lethy, która trafia na Czerwony Dwór podszywając się pod królową niebieskich - Yenisei. Już sam tytuł zdradza wiele. To historia, w której serca głównych bohaterów płoną od miłości, gniewu, nienawiści i żądzy zemsty. Jeśli ktoś jeszcze waha się nad tym, czy warto zanurzyć się w tej trylogii, to zapewniam z pełną odpowiedzialnością - ta historia jest PIEKIELNIE DOBRA!

,,Piekielna żona" to perfekcyjna w każdym calu opowieść o ludzkich uczuciach i emocjach, które są tak autentyczne i głęboko poruszające, że nie sposób o nich zapomnieć. Autorka przyzwyczaiła mnie w dwóch poprzednich tomach, że zwroty akcji nie są rzadkością, a pojawiają się praktycznie w każdym rozdziale. W "Piekielnej żonie" nie ma momentu, który byłby odpowiedni na przerwę w lekturze. Każda strona wciąga, każe czytelnikowi walczyć ze wzruszeniem lub drżeć ze strachu o los bohaterów z którymi w poprzednich tomach zdążyliśmy się niesamowicie zżyć. To książka, która nie pozwala się odłożyć!

Nie ma w tej powieści postaci zbędnych... absolutnie. Każda osoba pełni w tej historii jakąś funkcję i nie jest czytelnikowi obojętna, co dla mnie jest fenomenalne. Są bohaterowie, którzy irytują do granic czerwoności, a są i tacy, których udusilibyście gołymi rękami. Niejednym, sami rzucilibyście się na ratunek.

Chociaż akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, to emocje przenikające między bohaterami są tak realne, że czytelnik nie może oprzeć się odczuciu, że sam jest częścią tej historii. Bogactwo języka, którym posługuje się autorka sprawia, że świat przedstawiony staje się rzeczywistością, do której chce się powracać nawet nocami, byleby tylko dowiedzieć się, co przyniesie kolejna strona.

Podkreślam, że ta opowieść jest tak piekielnie dobra, że po zakończeniu lektury chce się natychmiast sięgnąć po tę serię ponownie, by móc jeszcze raz zanurzyć się w płonącym od emocji świecie.

Piekielna królowa
Klaudia Gregorczyk 0
Okładka ksiązki - Piekielna królowa

Potwory nie rodzą się same, ktoś je tworzy... Letha zdążyła już przyzwyczaić się do życia na Czerwonym Dworze. Znalazła wspólny język z Aidanem, który...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung