Pancerniki i krążowniki liniowe I i II wojny światowej

Książka ta, zilustrowana ponad setką barwnych rycin oraz historycznych zdjęć, jest szczegółowym przewodnikiem po najważniejszych pancernikach i krążownikach liniowych z obu wojen światowych oraz okresu międzywojennego. Przedstawione zostały w niej m.in. HMS Dreadnought, czyli pierwszy z drednotów, uzbrojonych w działa wielkiego kalibru okrętów liniowych z początków XX wieku; wielkie okręty wojenne, które starły się w bitwie jutlandzkiej, w tym niemiecki krążownik pancerny Derfflinger. W niniejszej publikacji można się też zapoznać z okolicznościami zniszczenia krążownika liniowego HMS Hood, który eksplodował trafiony pociskiem wystrzelonym z pancernika Bismarck, a także dziejami tego drugiego pancernika, zatopionego na Atlantyku po dramatycznym pościgu przez samoloty bombowo-torpedowe Royal Navy. Znalazł się tu także opis zdumiewającego superpancernika Yamato, który, pomimo swoich kolosalnych wymiarów i wielkiej siły ognia, tylko w minimalnym stopniu wsparł japoński wysiłek wojenny i zatonął na skutek ataków powietrznych podczas walk o Okinawę.

Informacje dodatkowe o Pancerniki i krążowniki liniowe I i II wojny światowej:

Wydawnictwo: Alma-Press