Pan Stópka i papuga ze Szmaragdowej Wyspy

Oto Pan Stópka. Znak rozpoznawczy: wielkie stopy. Profesja: naprawiacz zabawek. Ważna cecha: przyjaciel zwierząt. Dodatkowy atut: nos do przygód!
Pewnego dnia na parapecie Pana Stópki przysiada papuga. I to nie taka zwykła! Nie dość, że trajkocze jak katarynka, to jeszcze ma srebrne piórka. Co więcej, podobne do niej stworzenia żyją tylko na Szmaragdowej Wyspie i... właśnie znalazły się w niebezpieczeństwie. Pan Stópka, poruszony opowieścią papużki, postanawia ruszyć na pomoc. Ale jak dotrzeć do miejsca, którego nie ma na żadnej mapie...
Czy misja ratunkowa się powiedzie? Jaką rolę odegrają w niej wynalazki Pana Nakrętki? Kim jest tajemnicza Liliana? I kogo posłucha spełniacz myśli?

Informacje dodatkowe o Pan Stópka i papuga ze Szmaragdowej Wyspy:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
ISBN: 9788382076783

Kup książkę Pan Stópka i papuga ze Szmaragdowej Wyspy

Pan Stópka i papuga ze Szmaragdowej Wyspy - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Pan Stópka ma nosa do przygód, ogromne stopy i zamiłowanie do naprawiania zabawek. Kocha też zwierzęta.

Tym razem zabiera nas w podróż wraz ze swoim psem Napoleonem i kotką Duszką, znaną Wam z pierwszej części jego przygód.

Do tego grona dołącza jeszcze papuga. Nietypowa, bo posiadająca przepiękne srebrne i złote piórka! Mirabelka (bo tak ją nazywa Pan Stópka) uciekła ze swojej Szmaragdowej Wyspy z powodu kłusowników, którzy przypływają tam regularnie i ją niszczą. Żyje na niej wiele, podobnych do papużki, cudownych zwierząt, które są właśnie w niebezpieczeństwie. Pan Stópka postanawia pomóc i wyrusza w drogę. Tylko jak ma dotrzeć do wyspy, skoro nie ma jej na mapach?

W tej części ponownie autorka zabiera nas w odległe zakątki wyobraźni by przeżyć niesamowite przygody. Pokazuje, jak wielka jest moc fantazji, jak wspaniale można bawić się wykorzystując jej potencjał. To coś o czym maluchy wiedzą przecież najlepiej!

Pan Stópka to idealny towarzysz dla nich, zapewniający dobrą zabawę a przy tym przemycający prawdy o empatii oraz poszanowaniu zwierząt.

Książka okraszona jest pięknymi, barwnymi ilustracjami wspomagającymi pracę dziecięcej wyobraźni.

To świetna lektura do wspólnego czytania, wciągająca i wzbudzająca ciekawość. Pozwala na przeżycie niesamowitych przygód!

Czy Szmaragdowa Wyspa istnieje? A może to wszystko to tylko sen? Sprawdźcie sami!

Uczucia Maksa
Katarzyna Zychla0
Okładka ksiązki - Uczucia Maksa

Czym jest plotka i dlaczego czasami potrafi spłatać nam figla? Dlaczego zazdrość to złe uczucie? Co to znaczy mieć dobre serduszko? Odpowiedzi na te i...

O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania
Katarzyna Zychla0
Okładka ksiązki - O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania

Pewnie każde dziecko wie, że sowy śpią w dzień, a aktywne są w nocy. Tymczasem puchate pisklę, które niedawno się wykluło, ani myśli zachowywać się, jak...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski