reklama

Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów

Zbliża się Boże Narodzenie. Rozmyślania o prezentach dla najbliższych, ubieranie choinki z mamą nie są dla Wisienki przeszkodą, aby rzucić się w wir kolejnej detektywistycznej przygody. Wręcz przeciwnie. Czyżby to magia świąt sprawiła, że wszystkie te rzeczy w jakiś niewytłumaczalny sposób wiążą się ze sobą? No bo dlaczego młoda introligatorka Sandra, która bardzo często zagląda do biblioteki, nie lubi Świąt? Co łączy ją z Wisienką poza miłością do książek? Skąd smutek w jej oczach i dziwne kłopoty z pamięcią? Pytań jest coraz więcej, a kiedy Wisienka i jej przyjaciółki zostają zaproszone przez dziewczynę do pracowni introligatorskiej i w zakurzonym składziku znajdują kuferek z zapisaną kartką w środku, nic już nie będzie w stanie ich powstrzymać od przeprowadzenia śledztwa, które krok po kroku pozwoli cofnąć się Sandrze do czasów dzieciństwa, aby zmierzyć się z jego traumami.

Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. ,,Pamiętniki Wisienki" to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angouleme w 2014 r.

Informacje dodatkowe o Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197619
Tytuł oryginału: Les Carnets de Cerise, vol. 3, Le Dernier des Cinq Trésors

Kup książkę Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów

Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-10-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŚWIĄTECZNA WISIENKA

Pierwszy tom „Pamiętników Wisienki” był tylko albo aż niezłą, za to bardzo przyjemnie zilustrowaną rozrywką dla całej rodziny. Drugi już zdecydowanie bardziej urzekł mnie fabułą, dostarczając bardziej życiowej opowieści. Po trzeci sięgnąłem jednak głównie dlatego, że rzecz traktuje o Bożym Narodzeniu, jednym z moich ulubionych, jeśli nie ulubionym okresie roku. I nie żałuję, bo chociaż jeszcze daleko mi do wejścia w świąteczną atmosferę, przy „Ostatnim z pięciu skarbów” bawiłem się bardzo przyjemnie i poczułem nawet całkiem sporą dawkę sentymentu, który połaskotał tkwiące gdzieś we mnie struny, pamiętające odczuwaną tylko w dzieciństwie magię Świąt.

Jest zima, pada śnieg, rok powoli się kończy, a co za tym idzie zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i jak każde dzieci, tak i Wisienka, myśli już o choince, prezentach i tym, podobnych rzeczach. Ale oczywiście nie byłaby sobą, gdyby nie wpadała na trop jakiejś zagadki, którą należałoby rozwiązać. I rzeczywiście, a na dodatek jest to zagadka mocno z Gwiazdką związana.
Wszystko dotyczy niejakiej Sandry, młodej introligatorki o smutnych oczach, która wydaje się mieć problemy z pamięcią. Ale skąd się one biorą i co to właściwie oznacza? Skąd ten smutek? I dlaczego Sandra tak bardzo nie lubi Świąt Bożego Narodzenia? Wisienka i jej przyjaciółki znów zaangażują się w śledztwo, które pozwoli młodej kobiecie wrócić do dzieciństwa i zmierzyć się z traumami. Ale czy wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Myszart w Wenecji. Tom 2
Okładka ksiązki - Myszart w Wenecji. Tom 2

Drugi tom zabawnego i pełnego przygód komiksu dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem! Przed Myszartem, który po swoich poprzednich występach...

Wielka księga wiedzy o słowach
Okładka ksiązki - Wielka księga wiedzy o słowach

Najbardziej obrazkowe encyklopedie, jakie widziałeś! Wielka księga wiedzy o słowach to mnóstwo wyrazów. Wyrazów, których czasami nawet nie zapisujemy....

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung