Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny.

Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata ,,rodzeństwo" wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie... a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik!

Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. ,,Pamiętniki Wisienki" to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angouleme w 2014 r.

Informacje dodatkowe o Pamiętniki Wisienki i Walentyna:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Les Carnets de Cerise et Valentin 1

Kup książkę Pamiętniki Wisienki i Walentyna

Pamiętniki Wisienki i Walentyna - opinie o książce

Przed Wisienką i Walentyn niezwykła podróż, którą od dawna planują wraz z mamą dziewczynki i taką chłopca. Przygotowania idą bardzo dobrze, wszyscy się cieszą, no prawie wszyscy. Walentyn coraz dziwniej się zachowuje i nikt nie potrafi do niego trafić, mimo że wszyscy się starają. Co takiego się stało? Czy dojdzie do wyjazdu?

Wisienkę znamy już od dawna i każdy kolejny komiks z jej przygodami był witany z uśmiechem na twarzy. Jednak to zupełnie nowa seria, chociaż z udziałem doskonale nam znanych bohaterów. Tom pierwszy okazał się ciekawy i wciągający, momentami zabawny, momentami zaskakujący.

Ilustracje wspaniałe. Ciekawe, adekwatne do treści, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.

Okładka komiksu jest gruba, solidna. Dzięki niej komiks posłuży długi czas.

„Pamiętniki Wisienki i Walentyna. Tom 1” to komiks, który spodobał się zarówno córce, jak i synowi. My z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-02-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Tytułowa Wisienka i jej nowy siedmioletni braciszek Walentyn są rodzeństwem, któremu na pewno nie można odmówić niebywałej wyobraźni. W przeddzień długo wyczekiwanej podróży dookoła świata, aby ukoić nerwy postanawiają oni wcielić się w rolę „agentów specjalnych”. Ich zadaniem jest odnalezienie śladów pozaziemskiej istoty, która rozbiła się na naszej planecie, ocenienie ryzyka i ewentualne wyeliminowanie zagrożenia. Dla tej dwójki to nie tylko zwykła zabawa, ale również sposób na lepsze poznanie się i zacieśnienie rodzinnych więzów. W przypadku takiej „przygody” nie może obejść się również bez stworzenia nowego pamiętnika, w którym szczegółowo zostaje opisane całe śledztwo.

Seria od samego początku była czymś więcej niż tylko komiksem. Joris Chamblain umiejętnie łączyła piękną oprawę graficzną z ciekawą historią uzupełnioną o typowo pamiętnikowe wpisy. Odpowiednia równowaga pomiędzy tymi elementami sprawiała, że cykl wyróżniał się na tle konkurencji i zyskał spore grono fanów. W przypadku albumu Pamiętniki Wisienki i Walentyna #1 następuje pewna dość duża zmiana tych proporcji. Zasadniczo ciężko jest tytuł nazwać komiksem. Na sześćdziesiąt stron całości większość to pamiętnikowe wpisy, a tylko piętnaście wypełniają rysunki. Nie wszystkim taka ewolucja będzie musiała pasować. Nie zmienia się jednak ogólny charakter całej fabuły, która młodzieńcze fantazje miesza z różnorakimi emocjami i dość uniwersalnymi tematami. Przedstawiona tutaj historia jest więc łatwa w odbiorze, ale brakuje jej zdecydowanie poprzedniej pięknej strony wizualnej. Najmłodsi fani cyklu nadal powinni być zachwyceni, starsi odbiorcy poczują jednak nutkę rozczarowania.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-01-31, Ocena: 4, Przeczytałem,

WISIENKA WRACA

Można uznać, że seria ,,Pamiętniki Wisienki" dobiegła końca wraz z poprzednim tomem. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż do opowiedzenia jest wiele i tak oto w ręce czytelników trafia tom poświęcony naszej dzielnej bohaterce i Walentynowi. I, chociaż edytorsko album różni się od poprzednich części, to wciąż ta sama stara dobra ,,Wisienka", co zawsze.

Wisienka i Walentyn ruszają do akcji! Tym razem celem będzie... spotkanie z kosmitami, którzy rozbili się na naszej planecie. Tak przynajmniej widzą to nasi bohaterowie. Jednocześnie nadchodzi czas podróży i bliższego poznania się obojga. A czym skończy się dla nich ta przygoda?

opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Ja i mój świat 2. Podręcznik. Część 1. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap wyrazu

Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem...

Trójpak humoru
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Trójpak humoru

„Trójpak humoru” to zapakowane w prezentowe etui trzy książki: „Humor polski”, „Humor rosyjski” oraz „Humor zeszytów...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung