Pamiętniki Matyldy

Gdzie przepadł Rafał? I jaką rolę w życiu Matyldy odegra tajemnicza Róża?

***

Opinie o książce - Pamiętniki Matyldy

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tytuł: Pamiętniki Matyldy Autor: Małgosia Mroczkowska Wydawnictwo Magia Słów Data premiery: 19.09.2024r. #współpracareklamowa #współpracabarterowa #współpracarecenzencka   Opis książki : Matylda, młoda dziewczyna po studiach, zaczyna swoje dorosłe życie w Kazimierzu. Razem z miłością swojego życia, Rafałem, dążą do spełnienia marzeń i rozwijania swojej pasji, jaką jest malarstwo. Niestety rzeczywistość nie będzie taka kolorowa. Matylda, żeby poradzić sobie ze swoimi emocjami, zaczyna pisać pamiętnik. Powoli wszystko zaczyna się układać, ale do czasu. Pewnego dnia Rafał znika bez śladu. Zrozpaczona dziewczyna szuka ukochanego, ale wszystko wskazuje na to, że mężczyzna ma przed nią jakieś tajemnice.  Gdzie przepadł Rafał? I jaką rolę w życiu Matyldy odegra tajemnicza Róża? *** Zaginione pamiętniki Matyldy zostają odnalezione. Poznajcie historię ciotki Ady i Doroty, bo tak naprawdę to od Matyldy wszystko się zaczęło. Powróćmy zatem do Zamościa i Wiosenki kolejny raz.   " Już sama nie wiem, co myśleć. Jak zobaczyłam tę kartkę i znajome pismo, to myślałam, że zemdleję. A jak zaczęłam czytać.... To jak wiadomość z zaświatów. Nagle wszystko wróciło. Tamten czas, jego śmierć, list, jaki zostawił dla mnie. I teraz to. Nawet nie wiedziałam, że Mateusz utrzymywał kontakt z Tomkiem, przecież oni się nie znosili. Kurczę, jakie to wszystko trudne. A myślałam, że już sobie z tym poradziłam. Ale to ciągle wraca. "   Książka jest
Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2024-09-30, Przeczytałam, Mam,
Dopiero w notatce od autorki dowiedziałam się, ze "Pamiętniki Matyldy" to już czwarta książka w serii. Nie przeszkodziło mi to jednak w odkrywaniu tej historii (więc śmiało, można ją czytać osobno), za to rozbudziło ciekawość i zachęciło po sięgnięcie po trzy poprzednie części ("Przy filiżance kawy", "Galeria spełnionych marzeń" i "Krajobraz o burzy").Przyznać muszę, że wzruszyła mnie ta historia ogromnie, szczególnie ta część dotycząca bezpośrednio Matyldy- ciotki Ady i Doroty. Dzięki jej pamiętnikom możemy zerknąć na jej życie, poznać marzenia i troski nie tylko dnia codziennego, ale i te dotykające jej przeszłości. Równocześnie obserwujemy perypetie następnego pokolenia- siostrzenic Matyldy i dochodzimy do wniosku, że okazuje się, że uniwersalne wartości, marzenia i pragnienia nadal są takie same jak kilkadziesiąt lat wcześniej. Nadal chcemy spełniać marzenia, dążymy do celu, kochamy i chcemy być kochani. Jest to historia pełna bolesnych wspomnień, tajemnic, podejmowania ciężkich decyzji i nadziei na lepsze jutro. Ta historia pokazuje, jak przewrotny i okrutny bywa los i przypomina o tym, że o szczęście należy walczyć ze wszystkich sił i każdego dnia, że nie wolno nigdy się poddać. Książkę czyta się bardzo szybko, historia naprawdę wciąga i otula czytelnika niezwykłym ciepłem, pozwala przenieść się wyobraźni w piękne rejony niewielkiej Wiosenki, poczuć ich małomiasteczkowy klimat, złapać oddech, wyciszyć się, barwne opisy tylko
Avatar użytkownika - izanaglik

Autor: Małgosia Mroczkowska

Wydawnictwo:Magia Słów

Premiera: 19.09.2024

(współpraca reklamowa)

Dziś przychodzę do was z recenzją książki którą miałam ogromny zaszczyt objąć swoim patronatem. Bardzo się cieszę że mogłam ją wziąć pod swoje skrzydła.

Ada pewnego dnia, zupełnie przypadkowo odnajduje pamiętniki swojej ciotki Matyldy. Uważa je za cenny skarb. Jest to jedyna pamiątka po jej ukochanej ciotce. Ada gdy tylko udało jej się znaleźć wolną chwilę, siadała z kubkiem gorącej herbaty i pogrążała się w lekturze. Bo tak naprawdę od Matyldy wszystko się zaczęło. Dzięki tym pamiętnikom Ada przenosi się do Kazimierza gdzie Matylda była młodą dziewczyną pełną pasji i marzeń. To tam wraz ze swoim ukochanym Rafałem chcą spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje jaką jest malarstwo. Jednak nie wszystko układa się tak jakby chcieli. Matylda postanawia zacząć pisać pamiętnik,aby móc poradzić sobie ze swoimi emocjami. Gdy wszystko powoli zaczyna się układać okazuje się że Rafał znika bez śladu.Matylda podejrzewa że jej ukochany ma przed nią jakieś tajemnice.

Powróćmy teraz do Wiosenki.

W małżeństwie Ady i Tomka zaczyna się dziać coś niedobrego. Ada ciągle nie może zapomnieć o swoim zmarłym mężu . Tomek jej mąż to zauważa i nie czuję się z tym dobrze. Adę i ciotkę Matyldę łączyła szczególna więź gdyż oboje straciły swoich ukochanych mężczyzn. Pomimo tego że Ada poukładała sobie życie na nowo to jednak w jej sercu została wielka pustka. W małżeństwie jej siostry Doroty też nie dzieje się najlepiej. Od dłuższego czasu nie potrafi porozumieć się ze swoim mężem. Dorota postanawia wraz z córką przyjechać do Wiosenki by odpocząć i spełnić marzenie ciotki Matyldy jakim było otworzenie galeri. Czy im się to uda?

"Pamiętniki Matyldy" to piękna, pełna ciepła, wzruszeń i refleksji historia. Książka urzekła mnie od pierwszych stron. Jest to historia pełna bolesnych wspomnień, tajemnic, podejmowania ciężkich decyzji i nadziei na lepsze jutro. Ta historia pokazuje jak przewrotny bywa los i że o szczęście należy walczyć ze wszystkich sił. Autorka daje nam do zrozumienia że w życiu nic nie jest nam dane na zawsze.Daje nam wspaniały przykład że tylko szczerość i rozmowa jest gwarancją udanej relacji. Jest to historia obok której nie da się przejść obojętnie. Ja ją pokochałam całym sercem ❤️

Z całego serca polecam ❤️

Avatar użytkownika - poprostuwiola
poprostuwiola
Przeczytane:2024-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Matylda, młoda dziewczyna pełna pasji, marzeń i pragnień wkracza w dorosłe życie. Jej chłopakiem jest artysta, który tak jak i ona pragnie więcej. Jednak ona stąpa twardo po ziemi, a on...czasem potrzebuje mocnego wstrząsu by się ogarnąć. Jak wyglądało życie ukochanej cioci, której pamiętniki odnalazła Ada?

Pięknie wydana, czytająca się w tempie ekspress, książka o miłości, młodości, trudnych wyborach, tragicznych wydarzeniach i marzeniach głównej bohaterki.

Autorka nie zapomina także o Adzie i Dorocie, znanych z poprzednich tomów, bo również one mają przed sobą kilka ważnych wyborów.

Urocza Wiosenka zaprosi Was w swoje progi i nie pozwoli wyjść z powieści bez kilku refleksji.

Mówią,że na marzenia nigdy nie jest za późno...

Mówią, że jeśli kochasz to jesteś w stanie znieść wszystko...

Mówią,że czas leczy rany...

Mówią,że następnym razem się uda...

Ech życie, gdybyś ty było tak proste...jak mówią.

Serdecznie polecam Wam tę, jak i pozostałe książki autorki, bo to bardzo przytulna i przyjemna literatura.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-09-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
?Recenzja przedpremierowa?

Premiera 11.10.2024 r.

,,Pamiętniki Matyldy" -Małgosia Mroczkowska

Współpraca reklamowa z @magia

Książka w formie pamiętnika, pomieszanego z rzeczywistością. Losy Matyldy i Ady łączą się w tej historii i tworzą razem bardzo ciekawą całość.

Ada jest siostrzenicą Matyldy. Kiedy udaje się jej odnaleźć pamiętniki ciotki, zatapia się w świat pewnej artystki i jej wielkiej miłości. Dowie się wiele ciekawych i intrygujących rzeczy o których nie miała pojęcia. Z każdą stroną jest coraz bardziej zdziwiona. Odkrywa tajemnice, bolączki i inne ważne aspekty jej życia. Matylda jest zwariowaną artystką, która jest wolna jak ptak. Kocha malować i to jest to co ją wypełnia. Ma u boku przystojnego ukochanego, który jest taki jak ona. Niestety z czasem ich życiowe cele troszkę się oddalają. Każde chciałby coś innego. Nie raz Matylda przez niego płacze. Ale ma stanowczy charakter, który od razu pokazuje, gdy coś się jej nie podoba, to stawia jasne granice. Ale serce nie sługa i szybko wybacza. Ich miłość nie jest łatwa. Wolność i artyzm daje im poczucie szczęścia, a miłość jest dopełnieniem, tylko, że nie zawsze to starczy.

Między stronami pamiętnika przewija się życie Ady i bliskich jej sercu. Jej życie również nie jest łatwe, musi się borykać z tęsknotą i przeszłością, która czasem wraca. Pokonują ją troski dnia codziennego, ale gdy przyjeżdża siostra wszystko się zmienia. Obie walczą ze swoimi problemami.

Książka jest naprawdę świetna, a forma w jakiej jest stworzona to coś nowego i bardzo przyjemnego. Lubię przeszłość poplątaną z teraźniejszością. Wszystko ma swój czas i miejsce. Życie Matyldy może się wydawać szczęśliwe i wolne, ale musi się borykać z różnymi sprawami, brak pieniędzy, brak zainteresowania jej obrazami ale zawsze ma głowę na karku i wie kiedy trzeba przestać. Zna życie i wie, że kiedy ma się nóż na gardle, to zrobi się wiele. Jest bardzo barwną postacią.

W historii wyczułam emocje i uczucia jakie targają wszystkimi bohaterami. Bardzo mi się to podobało i miało wpływ na moje samopoczucie. Bawiłam się świetnie i bardzo chętnie przeczytałbym jakieś inne książki tej autorki albo w takim stylu.

10/10

Świąteczny pakt
Małgosia Mroczkowska0
Okładka ksiązki - Świąteczny pakt

Lena, właścicielka lawendowego sklepiku, nie ma szczęścia w miłości. Każdy związek to porażka. Właśnie znowu ma złamane serce, ponieważ idealny wybranek...

Galeria spełnionych marzeń
Małgosia Mroczkowska0
Okładka ksiązki - Galeria spełnionych marzeń

Dwie siostry, tak różne, a połączył je jeden projekt. Jedna szalona blogerka, druga spokojna księgowa. Singielka i mężatka. I stary lokal, z którego mają...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka