reklama

Pamiętniki hakerów

Fascynująca opowieść o nastoletnich hakerach. Historie oparte na wywiadach z agentami FBI, psychologami kryminalnymi, przedstawicielami prawa oraz obecnymi i byłymi hakerami.

"Prophet był mózgiem większości operacji. Prowadził mnie i DarkVipera przez kolejne stadia ataku. Z jego pomocą spenetrowaliśmy systemy siedmiu baz lotniczych, czterech instalacji Marynarki Wojennej, Departamentu Narodowych Laboratoriów Energetycznych, gdzie prowadzone są badania nad bronią jądrową, NASA i wielu sieci uniwersyteckich. Przed zaatakowaniem ostatecznego celu -- Pentagonu skakaliśmy średnio przez osiem systemów.

Nigdy nie zapomnę dnia, gdy wszystko się zawaliło. Rankiem ze dwa tuziny agentów FBI zaczęło walić w drzwi domu. Wszystko, co pamiętam, to jakiś głos wrzeszczący "nakaz rewizji" i łomotanie serca mojej macochy wybijające się w moich uszach ponad ogólny rwetes."

Książka opowiada historie życia tych, którzy stanowili trzon hakerskiej subkultury, nastolatków, odgrywając główne role na tej scenie. To więcej niż prosty ciąg kilku opowieści o technicznych aspektach ich wyczynów hakerskich i włamań do systemów. Autor, doświadczony dziennikarz amerykańskiego magazynu Computerworld szuka odpowiedzi na pytania: dlaczego hakerstwo stało się najważniejszą rzeczą w życiu bohaterów tej książki, jakie wewnętrzne i zewnętrzne siły wpychały ich coraz głębiej w świat hakerskiego podziemia i co czuli, gdy się tam znaleźli.

Jest to historia technologicznego czarodziejstwa, kreatywności i poświęcenia, młodzieńczego buntu, nudy i frustracji, oderwania od społeczeństwa, gniewu i czasem uwięzienia. Po prostu historia dzisiejszych nastoletnich hakerów. Nie są potworami, o jakich czytamy. Są jak inni w ich wieku, a niektórzy zapewne mieszkają w Waszym sąsiedztwie. Są tam.

O autorze:
Dan Verton jest byłym oficerem wywiadu U.S. Marine Corps i dziennikarzem wyróżnionym wieloma nagrodami. [więcej...\

Informacje dodatkowe o Pamiętniki hakerów :

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2002-11-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371979231

Kup książkę Pamiętniki hakerów

Pamiętniki hakerów - opinie o książce

Black Ice. Niewidzialna groźba cyberterroryzmu
Dan Verton0
Okładka ksiązki - Black Ice. Niewidzialna groźba cyberterroryzmu

Były oficer wywiadu amerykańskiego o walce z cyberterroryzmem Jest oczywiste, że cyberterroryzm jest nową twarzą terroryzmu. Minęły już dni, gdy jedynymi...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung