reklama

Z pewnością w swoim życiu wielokrotnie spotkaliście się z ludźmi, którzy wręcz muszą być w centrum uwagi - wielbieni i ubóstwiani. Brak zainteresowania ich życiem, sukcesami i opowieściami traktowany jest jako ogromna zniewaga. Dlatego otaczają się ludźmi, którzy ich bezwzględnie podziwiają. Narcyzi, bo o nich mowa, mają na celowniku wszystkie osoby posiadające pewną typowo ludzką cechę: empatię. Nieważne, czy jesteś atrakcyjny, bogaty, kompetentny, efektywny w pracy, lubiany, popularny, zabawny czy silny psychicznie - i tak możesz zostać wmanewrowany w ich gierki. Narcyzi zwodzą ludzi, posługując się tymi samymi metodami co psychopaci. Jak nikt znają się na ludziach i psychologii - wiedzą, w jaki sposób manipulować innymi, by ci spełniali ich zachcianki. Na szczęście Thomas Erikson, doświadczony znawca ludzkiej natury, podpowie, jak poradzić sobie z takimi osobnikami i wyzwolić się spod ich uroku. Najważniejsze jest to, by zapamiętać jedno ważne słowo: ,,NIE".

Narcyz się NIE zmieni.

NIE uleczysz takiej osoby.

Jedyne, co możesz zrobić, to zadbać o swoje granice i jak najczęściej mówić narcyzowi NIE.

Ale to nie wszystko. Warto też przyjrzeć się sobie w lustrze. Może się bowiem okazać, że to nie ty masz problem z otoczeniem, tylko to otoczenie ma problem z tobą...

Informacje dodatkowe o Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą. Audiobook:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Poradniki
Czyta:
Tytuł oryginału: Omgiven av narcissister

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą. Audiobook

Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - igmoniczyta
igmoniczyta
Przeczytane:2021-10-13, Ocena: 2, Przeczytałem,

No cóż więcej mogę napisać o tej pozycji? Nie porwała mnie, niewiele wnosi do mojego życia. Doceniam fakt, że autor zdobył się na napisanie tej książki, ale to trochę za mało.

To wszystko, o czym jest w niej napisane, wie większość z nas. Myślałam, że dowiem się czegoś naprawdę fajnego. Autor ani nie zrobił żadnego podziału na poszczególne stany typu narcyzm jawny, utajony, wysokowrażliwy itd., a jedynie wrzucił wszystkich ludzi do jednego worka. To prowadzi do tego, że ta wiedza będzie nieprzydatna dla zwykłych prostych ludzi.

Nie była to dobra lektura i wam, którzy chcielibyście się dowiedzieć, jak wygląda świat narcyza, w jaki sposób może na was oddziałowywać i jak się przed tym uchronić, polecam książkę "ABC narcyza" od Agaty Butler. Jest jeszcze kilka świetnych pozycji, ale ta będzie krótka, treściwa, niezwykle prawdziwa i brutalna. Pokaże wam, jak z żywego pełnego życia człowieka, staniecie się własnym cieniem, bo on nie podda się, póki kawałek po kawałku nie zniszczy was doszczętnie.

Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpoznać tych, którzy tobą manipulują
Thomas Erikson0
Okładka ksiązki - Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpoznać tych, którzy tobą manipulują

Fenomenalny skandynawski poradnik, który opanował listy bestsellerów. Wiemy już, jak radzić sobie z idiotami. Teraz przyszła pora, aby...

Złudzenie
Thomas Erikson0
Okładka ksiązki - Złudzenie

W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA w Sztokholmie zostaje zastrzelonych dwóch biznesmenów. Zanim z zimną krwią publicznie wykonano na nich wyrok, obaj...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung