Otoczeni przez kłamców

Otoczeni przez kłamców

Dlaczego często łatwiej jest skłamać niż wydusić z siebie prawdę?

Czy szczerość się jeszcze opłaca?

Dlaczego chęć przypodobania się innym zwycięża nad prawdomównością?

Jak wytłumaczyć to, że czasami sami wolimy być okłamywani?

Thomas Erikson, autor bestsellerowych poradników z serii ,,Otoczeni przez...", tym razem zgłębia psychologiczne powody, dla których kłamiemy. Czy robimy to, by przedstawić siebie w lepszym świetle? Aby zdobyć krótkotrwałe pochwały? A może istnieją znacznie bardziej złożone i tajemnicze przyczyny tego, że tak często mijamy się z prawdą?

Korzystając z bardzo prostego, choć przełomowego czterokolorowego modelu ludzkich zachowań, Erikson pokazuje, jak demaskować oszustów, których spotykamy w życiu prywatnym i zawodowym, oraz jak sobie z nimi radzić. Analizuje, w jaki sposób kłamstwa wpływają na nasze relacje, i dostarcza praktycznych narzędzi do ich wykrywania. Poradnik pełen inteligentnego humoru i mądrości, będący nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce czuć się bezpiecznie w świecie, w którym rozpoznanie prawdy staje się wyzwaniem.

Informacje dodatkowe o Otoczeni przez kłamców:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2024-09-25
Kategoria: Poradniki

Tagi: Psychologia popularna Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Otoczeni przez kłamców

Thomas Erikson0
Okładka ksiązki - Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą

Z pewnością w swoim życiu wielokrotnie spotkaliście się z ludźmi, którzy wręcz muszą być w centrum uwagi - wielbieni i ubóstwiani. Brak zainteresowania...

Otoczeni przez idiotów
Thomas Erikson0
Okładka ksiązki - Otoczeni przez idiotów

Najpopularniejszy skandynawski poradnik ostatnich lat! Czy dopadają cie spóznione pointy w stylu: ,,Powinienem był mu powiedziec to i to, wtedy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung