reklama

Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwa

Marzymy o odkryciu nowych galaktyk. Fantazjujemy o życiu, które może istnieć na pobliskich planetach. Tymczasem tuż obok nas, pod powierzchnią oceanów, znajduje się świat, o którym wciąż wiemy bardzo niewiele. Nic dziwnego - jest to świat ciemny, lodowaty i niegościnny, w którym na człowieka pozbawionego wyrafinowanych zabezpieczeń czeka tylko śmierć.

Dzięki Helen Scales możemy zanurzyć się w tę tajemniczą otchłań, nie opuszczając bezpiecznego zacisza własnego domu. Staniemy tam oko w oko ze zwierzętami o najczarniejszej na świecie skórze i wabiącymi swe ofiary oszałamiająco kolorowym pokazem świetlnym. Spotkamy cuchnące ryby, przerażająco żarłoczne organizmy, stworzenia pławiące się we wrzącej, przesyconej truciznami wodzie i tańczące włochate kraby.

Otchłań to świadectwo istnienia ukrytego przed naszymi oczami, fascynującego świata pełnego niezliczonych i niewyobrażalnych form życia, a także przestroga przed nadmierną eksploatacją oceanów i dramatyczny apel o ich ochronę.

Informacje dodatkowe o Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwa:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Brilliant Abyss: Exploring the Majestic Hidden Life of the Deep Ocean, and the Looming Threat That Imperils It

Kup książkę Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwa

Otchłań. Ukryte życie oceanów i grożące mu niebezpieczeństwa - opinie o książce

Ryby mają głos. Przewodnik obserwatora światów podwodnych
Helen Scales0
Okładka ksiązki - Ryby mają głos. Przewodnik obserwatora światów podwodnych

Odwiedź zadziwiające królestwo ryb W tętniących życiem oceanach i słodkich wodach niepodzielnie panują ryby, a oszałamiająca różnorodność tych stworzeń...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung