Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2

Tom 2 cyklu Powieść komediowa

Halina Marchwicka z domu Konfitura powraca!

Po wielu niezbyt ciekawych przygodach z sąsiadami Halina wciąż wierzy, że wtrącanie się w cudze sprawy jest dobrem koniecznym. Ale czy sąsiedzi uważają tak samo?

Regulamin klatki schodowej, wzywanie policji, bo sąsiad źle zaparkował, czy udawanie chorej po to, by dowiedzieć się, co myśli o niej sąsiadka – to tylko niektóre z pomysłów głównej bohaterki.

Halina wciąż nie odpuszcza i za wszelką cenę chce zostać gwiazdą telewizji – i nie chodzi tu o telewizję lokalną. Starszej kobiecie marzy się coś więcej…

Czy przypadkowo wygrana wycieczka do jednego z miast w województwie świętokrzyskim zmieni jej życie?

Tego wszystkiego dowiecie się, czytając tę powieść!

Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki to druga, a zarazem ostatnia część książki. Zachęcam również do przeczytania pierwszej części – Osiedlowy monitoring.

Informacje dodatkowe o Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-04-24

Kup książkę Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2

Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2 - opinie o książce

Współpraca
Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki
Dagmara Rek

Halina Marchwicka z domu Konfitura powraca. Kobieta dla jednych ideal dla drugich wredna baba. Co najlepsze znam dwa takie monitoringi z własnego życia. Tak samo mam wrażenie że autorka mieszka gdzieś w mojej okolicy ponieważ są trzy postacie, które z imienia i nazwiska pokrywają się z mojego życia.
Jest to kolejna książka tej autorki, której jestem recenzentem. I po raz kolejny się nie zawiodłam. Co tu dużo mówić jest to po prostu super powieść komediowa. Halinka znowu nie zawodzi, chociaż dla mnie jest trochę irytująca ale to pewnie dlatego że sama niektóre tę sytuację przeżyłam z swoją super sąsiadka.
Nie ukrywam że pierwsza część zakończyła się w taki sposób, że myślałam że ta część będzie przerysowana i jakieś moce paranormalne się pojawią. Na szczęście nic takiego się nie stało. Halina żyje i nadal strzeże swojego terenu. Nic jej nie umknie. Oczywiście wie wszystko, kto ma nowy samochód, kto nie segreguje śmieci, kto co zamawia. Czyli krótko kto z kim, kiedy, gdzie i ile razy. Ale czy to jej wystarczy? Otóż nie Halina za namową Jadzki idzie na amatorski występ śpiewania, gdzie zostaje poproszona o wyrażenie swojego zdania. Niestety albo stety kobieta nie wie że wywiad jest kręcony na żywo do lokalnej gazety. I tak Halina staje się trochę bardziej sławna niż tylko jej osiedle. Halince ta sława nie wystarczy i postanawia aby stworzyć i prowadzić swój własny program. Chcecie wiedzieć czy się jej udaje albo jak to się stało że wyjechała do Sandomierza. Zapraszam do przeczytania książki. Ale uwaga pamiętajcie że nasza główna bohaterka zawsze dostaje to co chce i nie da sobie w kaszę dmuchać.
Ta część jest tak samo zabawna i szalona jak pierwsza. Książka ta idealnie nadaje się dla młodzieży i nastolatek a także dla każdej dorosłej osoby, która lubi komedie. Aby czytać tę pozycję należy posiadać poczucie humoru, ponieważ osobą biorąca te książkę na serio niestety może się bardzo zawieźć. Oczywiście że sięgnę po kolejną książkę pani Dagmary. I czekam niecierpliwie na książki o innych babciach, które uwielbiam.

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2024-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

💖 RECENZJA 💖

Tytuł: "Osiedlowy Monitoring" Powrót Halinki Tom 2

Autor: Dagmara Rek

Wydawnictwo: @waspos

(współpraca reklamowa)

Wielki Powrót Haliny Marchwickiej z domu Konfitura. Jest to druga i niestety ostatnia część przygód naszej ukochanej i szalonej Halinki. Halina nadal jest święcie przekonana że wtrącanie się w sprawy jej sąsiadów jest dobrem koniecznym. A obserwacja co dzieje się pod jej blokiem jest nadal jej ulubionym zajęciem. Twierdzi nawet że to jej praca.

Po udzieleniu wywiadu do lokalnej telewizji, kobiecie marzy się by zostać gwiazdą na wielką skalę.Halinka nie zamierza jednak odpuścić. Pewnego dnia wygrywa w zdrapce wyjazd do jednego z miast w województwie świętokrzyskim. Czy ta przypadkowo wygrana wycieczka odmieni jej życie?

Jeśli jesteście ciekawi i chcecie dowiedzieć się więcej to serdecznie zachęcam do przeczytania tej powieści.

To książka która od pierwszych stron wywołała uśmiech na mojej twarzy. Nasza bohaterka to kobieta która nie boi się niczego i nikogo. Halinka to postać naprawdę barwna,mimo że na pierwszy rzut oka może się wydawać upierdliwa to można ją polubić. Jej poziom poczucia humoru i niektóre słówka bardzo mi się podobały. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Brzuchy was rozbolą że śmiechu ale pojawią się też łzy wzruszenia. To lekka,przyjemna i zabawna historia o życiu codziennym pani Halinki. Sąsiadki która jest wszędzie i wie wszystko. Z Haliną Marchwicką z domu Konfitura nie będziecie się nudzić. Historie w niej opisane są życiowe i realistyczne. Spędziłam z nią naprawdę przyjemne chwile. To idealna lektura na poprawę humoru ☺️. Serdeczne polecam ❤️

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2024-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka jest pełna humorystycznych scen i zwrotów, zdecydowanie warto ją przeczytać. Szkoda, że to już jej koniec, ale zawsze można przeczytać sobie jeszcze raz tą serię, kiedy będziecie potrzebowali pocieszenia, rozbawienia czy oderwania się od złych myśli. Bardzo fajna powieść komediowa.

Babcie w sieci miłości
Dagmara Rek0
Okładka ksiązki - Babcie w sieci miłości

Anna Stańczyk to siedemdziesięcioletnia kobieta, która mieszka wraz z wnuczką w małym, przytulnym mieszkanku. Jest to osoba pełna energii, radości i pomysłów...

Osiedlowy monitoring
Dagmara Rek0
Okładka ksiązki - Osiedlowy monitoring

Życie z sąsiadami nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przekonują się o tym mieszańcy małego osiedla, na którym mieszka kobieta wścibska...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska