Ordynacja podatkowa Komentarz

Komentarz do Ordynacji podatkowej jest klasycznym komentarzem do ustawy, która łączy w jednym akcie unormowania prawa podatkowego materialnego i procesowego. W niniejszym, czwartym wydaniu zostały uwzględnione wszystkie dotychczasowe zmiany ustawodawcze, w szczególności ustawa z 16 listopada 2006 r., która m.in. dokonała zasadniczej zmiany przepisów dotyczących interpretacji prawa podatkowego, uregulowała w postępowaniu podatkowym instytucję rozprawy, a także podpisywanie deklaracji. Autorzy komentarza, wybitni specjaliści, sędziowie sądów administracyjnych, ujęli problematykę zobowiązań podatkowych w sposób kompleksowy i wyczerpujący, kładąc szczególny nacisk na uregulowania nowe, a także te, które wywołują w praktyce najwięcej wątpliwości.W książce cytowane jest bogate orzecznictwo dotyczące omawianej problematyki, przede wszystkim Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego. Na końcu książki zostały zamieszczone wykazy aktów prawnych oraz literatury.Stan prawny na 1 czerwca 2007 roku

Informacje dodatkowe o Ordynacja podatkowa Komentarz:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer