Order Uśmiechu - wspólny świat dzieci i dorosłych

Prezentowana książka to dokonana na 383. stronach historyczno-pedagogiczna analiza idei Orderu Uśmiechu osadzona w ramie teoretycznej pedagogiki Janusza Korczaka. Autor, losami dzieci i biografiami Kawalerów Orderu Uśmiechu, pokazuje olbrzymie deficyty współczesnego świata w zakresie opieki i wychowania nad dziećmi, rozmiar potrzeb i ich ustawicznego pomnażania na całym świecie.

Autorem książki jest Marek Michalak, dr nauk społecznych, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008-2018 Rzecznik Praw Dziecka.

Na okładce zamieszczono obraz wybitnego artysty - Grzegorza Ptaka pt. "Order Uśmiechu".

Informacje dodatkowe o Order Uśmiechu - wspólny świat dzieci i dorosłych:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-11-20
Kategoria: Pedagogika

Tagi: prawa dziecka order uśmiechu janusz korczak pedagogika społeczna marek michalak Pedagogika świat dzieci partycypacja rzecznik praw dziecka

Kup książkę Order Uśmiechu - wspólny świat dzieci i dorosłych

Order Uśmiechu działa jak magnes przyciągający dobrych, wrażliwych, empatycznych, kreatywnych, wyjątkowych, pełnych idei ludzi. Jest on zwierciadłem zmian społecznych zachodzących wokół praw dziecka, pozycji społecznej dzieci, emancypacji dzieci w Polsce i za granicą.

Kawalerowie Orderu Uśmiechu wchodzą niejako na arenę, stają się widzialnym znakiem dziecięcych preferencji, pełnią funkcję dziecięcych wybrańców i autorytetów.

Opowieści o tym, co daje moc
Marek Michalak 0
Okładka ksiązki - Opowieści o tym, co daje moc

z recenzji prof. Adama Solaka: Książka autorstwa Marka Michalaka „Opowieści, które otwierają serca” jest napisana piórem mądrości i korczakowskim...

Opowieści o tym, co w życiu ważne
Marek Michalak 0
Okładka ksiązki - Opowieści o tym, co w życiu ważne

Z recenzji prof. dr hab. Barbary Smolińskiej-Theiss: Pisanie dla dzieci o uniwersalnych, humanistycznych wartościach – to zadanie bardzo trudne...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski