reklama

Oprawcy z Katynia: Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy

Władimir AbarinowWydawnictwo: ZnakSeria: Kolorowa Seria Historyczna [Znak]powieść historyczna344 str. 5 godz. 44 min.
Szczegóły

9788324013531
Tłumacz:
Walentyna Dworak, Klaudia Rumińska
Tagi:
historia Katyń ZSRR II wojna światowa egzekucja polskich oficerów w Katyniu sprawa katyńska przestępstwa wojenne

DODAJ DO PAKIETU
KUP KSIĄŻKĘ
Śledztwo rosyjskiego dziennikarza w sprawie zbrodni dokonanej 70 lat temu!

Kto w Katyniu strzelał do polskich oficerów i policjantów? Kto ich pilnował, wiózł na miejsce kaźni? Kto zacierał ślady i ukrywał prawdę?

Dzięki książce Rosjanina Władimira Abarinowa, który przeprowadził własne dochodzenie w sprawie zbrodni katyńskiej, poznamy nazwiska czekistów wykonujących rozkaz zamordowania Polaków. Prześledzimy tajemnicę katyńskiego lasu od momentu jej ujawnienia. Poznamy szczegóły próby zrzucenia odpowiedzialności na nazistów i zainscenizowanej przez sowietów gigantycznej mistyfikacji, która do dziś znajduje wielu wyznawców.

W ,,Oprawcach z Katynia" Abarinow ukazał ogrom i perfidię kłamstw na temat zbrodni na polskich jeńcach. Spisał wiele relacji nieżyjących już świadków i sprawców mordu. Wystawił niezwykle surową moralną ocenę oprawcom.

Książka uświadamia ogromną wagę zbrodni i ukazuje bolesną prawdę ukrytą w katyńskich mogiłach.

Informacje dodatkowe o Oprawcy z Katynia: Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Katynskij łabirint
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Walentyna Dworak, Klaudia Rumińska

Kup książkę Oprawcy z Katynia: Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy

Oprawcy z Katynia: Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy - opinie o książce

Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-10,
Zgadzam się,że to książka ważna. Ukazuje bolesną zbrodnię a także uświadamia nam, jak ogromna była to zbrodnia...
Avatar użytkownika - astamate
astamate
Przeczytane:2010-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka ważna. Temat ważny dla każdego komu prawda jest pomocna do zrozumienia. pogląd ta sprawę katyńską powinien być wyrobiony w każdym z nas.
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2010-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Widziadła: Gra wywiadów, walka mocarstw
Władimir Abarinow 0
Okładka ksiązki - Widziadła: Gra wywiadów, walka mocarstw

W książce tej czytelnik odnajdzie opowieści o minionych dniach: o walce wywiadów, grze szpiegów radzieckich i rosyjskich, potykających się m.in. z agentami...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung