reklama

Poczucie wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie.

Oto 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący dzieciom, jak być pewnymi siebie, niezależnymi i pełnymi szacunku dla siebie i innych. Historie uczą, jak pielęgnować poczucie wartości w sobie od najmłodszych lat. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i poczucie humoru, zwiększają wytrzymałość, miłość i akceptację dla samego siebie - takim, jakim się jest.

Książka skierowana jest do dziewczynek i chłopców w każdym wieku. Dzięki niej staną się osobami, które umieją kochać innych, dlatego że nauczył się kochać samych siebie.

Informacje dodatkowe o Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-12-09
Tytuł oryginału: Cuentos para quererte mejor

Kup książkę Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości - opinie o książce

Każdy z nas zasługuje w życiu na szczęście, miłość i szacunek innych ludzi. Jako dzieci powinniśmy dorastać w przekonaniu, że jesteśmy wyjątkowi i wspaniali, tacy jacy jesteśmy, bo to rzutuje na nasze poczucie własnej wartości. Tak też powinniśmy wychowywać własne dzieci, bo my, rodzice mamy ogromny wpływ na samoocenę naszych dzieci. Dlaczego, więc tak wiele z nich nie radzi sobie z życiem? Nie czuje się kochanymi? Nie potrafi walczyć o swoje przekonania? I czuje się nieakceptowanymi? Często wydaje nam się, że jesteśmy dobrymi rodzicami, ale właśnie słowo "wydaje" jest tu kluczowe. "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości" Francesc Miralles to książka, którą powinien przeczytać każdy dorosły, każdy rodzic, choć jest skierowana do dziewczynek i chłopców. Ja czytałam ją z moim ośmioletnim synem. Opowiadania są krótkie. Inspirowane legendami, ludowymi podaniami, lub opowieściami sławnych ludzi, takimi jak Platon, Mahatma Ghandi, czy Steve Jobs. Nie wszystkie jednak były zrozumiałe dla dziecka w jego wieku. Każde z opowiadań niesie jakieś przesłanie lub morał, który pomaga zrozumieć wieńcząca je wskazówka pt.: "Przemyśl to". Opowiadanie + wskazówka są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem na poruszany w nich temat. Na końcu znajdziemy też 12 wskazówek skierowanych do rodziców: "Jak budować poczucie wartości u dziecka?". Całość opatrzona jest oryginalnymi ilustracjami. Zdecydowanie warto mieć tę pozycję w domowej biblioteczce. Nam uzmysłowi, bądź przypomni, a dzieciom wskaże, co robić, aby czuć się kochanym, szczęśliwym, pewnym siebie, być asertywnym, wyciągać właściwe wnioski z popełnianych błędów, akceptować siebie takim, jakim się jest, być otwartym, tolerancyjnym i szanować innych. Bo nic innego, jak to wszystko zapewni dziecku siłę i mądrość potrzebną do osiągnięcia szczęścia w życiu.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-04-04,

Poczucie własnej wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie.
Zgadzacie się z tym zdaniem?

Ta książka jest nie tylko dla dzieci. My dorośli dużo z niej wyciągniemy, to pomoże nam w rozmowach z dziećmi.

W książce znajduje się trzydzieści pięć opowiadać, które pomogą zbudować dziecku własny pogląd na daną sytuację. Oprócz wartościowej treści mamy wątek filozoficzny, który dla młodego człowieka może być pewnego rodzaju drogowskazem.
Każde opowiadania zakończone jest rozdziałem "Przemyśl to".
Podsumowanie oraz złota myśl wyciągnięta z opowiadania. Może warto je spisywać i zostawiać w widocznym miejscu.
Na końcu książki jest rozdział dla rodziców. Dwanaście kluczy jak budować poczucie wartości u dziecka.
Polecam ogromnie nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Dla których może to być drogowskazem jak wspierać dziecko, przekazywać wiedzę, budować wartość, pewność siebie u dziecka.
Twarda oprawa, kolorowe ilustracje, grube kartki

Hej Kochani!!!

Ostatnio, dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna Owca, trafiła w moje łapki ta oto książka.
"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to moim zdaniem bardzo wartościowy zbiór opowiadań. Każde z opowiadań ma morał i daje do myślenia. Dodatkowo po każdym z opowiadań mamy stronę "Przemyśl to" gdzie wraz z dzieckiem dodatkowo możemy omówić przeczytaną/usłyszaną historię.
Dodatkowo opowiadania są napisane w tak prosty i przyjemny sposób, że dzieci, nawet te dopiero zaczynające składać samodzielnie zdania, czytając będą potrafili wyciągnąć pierwsze wnioski.

Tworcy tej książki zwracają uwagę na naprawdę ważne rzeczy w życiu każdego człowieka. Pokazują nam tutaj między innymi, że nie musimy być idealni aby być szczęśliwi 😉

Bardzo polecam tą książkę ❣️

Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz ❣️

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-10-14, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Pomimo najlepszych chęci nie ocenię tej książki na lepiej niż "dobry". Wiele z zawartych tu opowiastek jest bardzo abstrakcyjnych, na poziomie który nie ma szans trafić do młodszych dzieci. Część objaśnień, stanowiących komentarz do każdej historyjki, jest z kolei zbyt łopatologiczna. Jakoś to nie gra. Opowieści jest 35, a może 15 uznałabym za naprawdę trafione.

Przede wszystkim zapadła mi (negatywnie) w pamięć opowieść o gniewie, na widok której każdy współczesny psycholog i terapeuta chwyciłby się za głowę - całe jej założenie jest błędne, bowiem trudne i agresywne zachowania nie dadzą się "wyleczyć" pokazaniem, że niemiłe słowa robią krzywdę innym. Zawsze mają gdzieś swoje źródło w niezaspokojonych potrzebach i najpierw trzeba znaleźć przyczyny, a dopiero potem szukać rozwiązań.

Na uwagę zasługuje za to ostatnia sekcja z podstawowymi radami dla rodziców, na co zwracać uwagę w relacji z dzieckiem. Niby są to rzeczy jasne, ale warto sobie o nich przypomnieć.

Sądzę, że rodzic powinien najpierw sam zapoznać się z książką i podjąć decyzję, które opowieści chce pokazać dziecku, a dopiero potem przeczytać je i omówić ze swoją pociechą.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Będąc rodzicami chcemy, aby nasze dzieci uczyły się jak najlepszych zachowań, miały dobre wzorce. Staramy się przekazać (albo i nie) wiedzę, którą nabyliśmy dzięki naszym rodzicom, ale i własnym doświadczeniom. Czasami jednak sami zapominamy o pewnych zachowaniach, empatii, kulturze jak również szacunku wobec innych, a przede wszystkim do nas samych. Nie wierzymy w siebie, w to, co możemy osiągnąć, kim być, a tym samym ciężko taką wiarą zarazić własne dzieci.
"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to rewelacyjna lektura, która powinna znaleźć swoje miejsce w waszej domowej biblioteczce. Must have.
W środku znajdziemy zbiór opowiadań, które mają za zadanie pomóc dzieciom nabrać pewności siebie, akceptować siebie oraz innych, nawiązywać znajomości i utrzymywać relacje oparte na wzajemnym szacunku, uczyć empatii i wiele innych emocji oraz zachowań. Każda z historii przedstawia inną sytuację, z której można wyciągnąć konkretne wnioski. Jakie? Dowiecie się czytając coś w rodzaju podsumowania - "Przemyśl to" - na końcu każdej opowieści. Warto również dyskutować z dziećmi na dany temat.
Najfajniejsze jest to, że bez względu na wiek, każdy powinien ją przeczytać. Przypomnieć sobie jakimi wartościami możemy się kierować w życiu. Książka jest przyjemna, posiada ładne, oryginalne grafiki, a co najważniejsze, uczy nasze dzieci, ale również nas dorosłych.
Osobiście jestem pod wrażeniem i to chyba najlepsza książka dla dzieci, którą miałam przyjemność do tej pory czytać. Piszę to z czystym sumieniem. Na pewno was pozytywnie zaskoczy. Mnie ta pozycja kupiła i wiem, że jeszcze nie raz wrócę do niej z dziewczynkami, żeby pamiętać jak ważna jest wiara w siebie.

Czwarte królestwo
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Czwarte królestwo

Leo Vidal, amerykański dziennikarz śledczy, potomek katalońskiego emigranta, otrzymuje dużą sumę pieniędzy od tajemniczego mecenasa za stworzenie raportu...

Testament Judasza
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Testament Judasza

Zgodnie z przekazami biblijnymi i świadectwami, które nie weszły do kanonu Nowego Testamentu, Judasz dostał za zdradę Jezusa trzydzieści srebrników...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski