reklama

Opowieści betlejemskiej szopki

,,Cześć. To ja, Dzieciątko. Tak, wiem, nie powinienem mówić. Jestem noworodkiem, a nie od dziś wiadomo, że noworodki nie mówią. Zresztą inne figurki też nie..."

A gdyby tak figurki z bożonarodzeniowej szopki mogły mówić...? Pasterz marzyciel, Trzej Królowie, a nawet Gwiazda Betlejemska i żłóbek miałyby nam wiele do powiedzenia. Zakradnijmy się na palcach i posłuchajmy ich 25 niezwykłych opowieści. Możemy czytać je w poszczególne dni Adwentu lub podczas świątecznych chwil Bożego Narodzenia.

Betlejemska szopka przedstawiona w tej książce jest wyjątkowa, podobnie jak postacie i przedmioty, które sprawiają, że ożywa. Ona naprawdę ożywa! Gwiazda, wielbłądy, wół i inne figurki opowiadają, co oznacza ich obecność w szopce i jak stały się częścią jednego z najpiękniejszych wydarzeń w historii świata: narodzin Jezusa. Słuchając tych opowieści, dzieci będą odkrywać piękno i sens Bożego Narodzenia wciąż na nowo.

Informacje dodatkowe o Opowieści betlejemskiej szopki:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-10-16
Tytuł oryginału: Parola al Presepe

Kup książkę Opowieści betlejemskiej szopki

Opinie o książce - Opowieści betlejemskiej szopki

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Przychodzący na świat Jezus przyniósł ludziom pokój i nadzieję. Opowieści BETLEJEMSKIEJ SZOPKI skłaniają do refleksji, wzbudzając w czytelniku radość płynącą z faktu Bożego Narodzenia. Każdy z bohaterów (figurki w szopce) zaprezentowanych w książce dwudziestu pięciu opowieści przedstawia swoją historię. Są wśród nich zarówno figurki kreujące ludzi (Maryja z Józefem, Trzej Królowie, pasterz, rybak, flecista, praczka, pasterka, piekarka, dudziarz, cieśla, kowal) jak i zwierzęta (wielbłądy, owieczka, kura, gąska, osiołek, wół). Są też: śpiewający anioł, nowa stajenka, żłóbek oraz mostek. Jest również czwarty Król Artaban (figurka, której nie ma) – według legendy – chociaż przyszedł z pustymi rękami, ofiarował swe dary (szafir, rubin i perłę) Jezusowi obecnemu w najbardziej potrzebujących. Wszyscy bohaterowie cieszą się z przyjścia na świat Bożego Syna. Autorzy, użyczając bohaterom-figurkom ludzkiego głosu, uczą uważnego spojrzenia na szopkę. Warto więc, by czytelnik wsłuchał się w to, co mają mu do powiedzenia. Historie zamieszczone w Opowieściach BETLEJEMSKIEJ SZOPKI zostały ułożone w doskonale przemyślanej kolejności. Nie bez powodu pierwszą jest Gwiazda betlejemska, bo to właśnie ta najjaśniej święcąca gwiazda, którą widzieli Mędrcy, wskazuje drogę do Jezusa każdemu, kto za Nim tęskni, ostatnia zaś – Dzieciątko Jezus – stanowi spełnienie oczekiwań oraz nadziei ludzi wszystkich czasów i narodów. Autorzy

Grudzień to czas oczekiwania, a żeby umilić sobie każdy dzień, można korzystać z kalendarza adwentowego, może być on w formie słodkości, kreatywnych zadań lub czytanek.
Opowieści Betlejemskiej Szopki to zbiór 25 pięknych opowiadań, można je przeczytać na raz lub codziennie odkryć tylko jedną historię i skończyć książkę w święta, chociaż one są tak ciekawe, że naprawdę trudno wytrwać w poznawaniu jej etapami. Bohaterami są figurki z bożonarodzeniowej szopki, dzięki temu poznajemy, kto dokładnie tam jest i jaką funkcje spełnia. Mamy tutaj historię gwiazdy betlejemskiej, tajemniczego czwartego króla, rybaka, flecisty, dudziarza, cieśli, śpiewającego anioła i jeszcze wielu, wielu innych osób, na które pewnie nie każdy zwraca uwagę w szopce.
Ja nie za bardzo lubię rozdzielać książki na krótkie rozdziały, ponieważ ciężko wtedy skupić mi się na fabule, tutaj opowieści tworzą spójną całość, ale jednocześnie każda historia jest inna i ma innych bohaterów, więc spokojnie można czytać jedno opowiadanie codziennie, ponieważ nie będzie problemu, że dziecko nie zapamięta, co działo się wcześniej. Pomimo tego, że książka wydaje się gruba, opowiadania są bardzo krótkie, na przeczytanie każdej wystarczy nam dosłownie chwila przed snem, czytanie wieczorem na pewno również sprawi, że każda historia będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.
Takie opowieści pozwolą nam dostrzec, jak ważna jest każda postać z szopki bożonarodzeniowej, każda odgrywa tam istotną rolę, chociaż my możemy jej nie dostrzegać, bohaterowie mają również dla czytelników ukryty przekaz, który warto zapamiętać. Ja w tej książce się zakochałam, opowiadania są pełne życiowych mądrości, które warto sobie wziąć do serca przed tym ważnym świątecznym czasem i dostrzec to, co wtedy jest najważniejsze.

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2024-02-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Polecam Wam przepięknie wydane "Opowieści Betlejemskiej Szopki" z wydawnictwa Jedność, gdzie znajdziecie 25 bajek o tematyce świątecznej. To powieści pełne wiary, tradycji i wartości, które umilą najmłodszym Święta Bożego Narodzenia.

Książka, jak przystało na wydawnictwo Jedność, wydana została niezwykle estetycznie, z dbałością o detale i oryginalne ilustracje. Okładka posiada elementy laminowane, a twarda oprawa zapewnia jej elegancki wygląd i dużą wytrzymałość.

Opowieści nie są długie, dzięki czemu z łatwością utrzymają uwagę dziecka i będą idealne na jeden wieczór lub przed snem.

My przeczytaliśmy je z ogromną przyjemnością!

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-12-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

Oczekujemy narodzin Jezusa, więc w czasie Adwentu czytamy 25 pięknych opowieści, w których dzieje się coś niesamowitego. Co by było, gdyby szopka bożonarodzeniowa ożyła? To fantastyczny pomysł, aby przedstawić dziecku, czym charakteryzuje się każda z postaci w Betlejem, być może o niektórych nie słyszeliście zawartych tu szczegółów.

Zaczynamy od historii Gwiazdy Betlejemskiej, która bezpośrednio zwraca się do czytelnika, następnie czytamy o wielbłądach, o których ludzie przypominają sobie szczególnie na Trzech Króli oraz między innymi o owieczce, pasterzu, rybaku, fleciście, pasterce, dudziarzu, cieśli, osiołku, a na zakończenie zwraca się do nas Józef, Maryja i Dzieciątko Jezus oraz otrzymujemy od niego życzenia "Wesołych Świąt!" i zachętę do dzielenia się uśmiechem i uściskiem z innymi. Przypomina, że darzy nas ogromną miłością i dla niej przyszedł na świat.

Moje dzieci słychały każdej z historii z zaciekawieniem i fascynacją. Cieszę się, że powstają takie książki, które dzielą się wartościami i sensem, które niesie Boże Narodzenie. Znajdziemy tu mądre przesłanie, ciepło, wsparcie, dobroć i mnóstwo dobrych zachowań, które warto szerzyć zwłaszcza w tym wyjątkowym dla nas czasie.

Serdecznie polecam na grudniowe czytanie i również na prezent. Z taki wydaniami świetnie czeka się na Święta. Grafika jest tutaj barwna i przyjemna, na pewno najmłodsi będą zadowoleni.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung