Opowiem ci po drodze... O przekornym Jonaszu i inne historie z Biblii

Ciekawa historia czy literatura religijna? A czemu nie jedno i drugie?!

Ta sympatyczna książka kryje w sobie wszystko to, co powinna posiadać intrygująca powieść (ciekawą fabułę, wyraziste sylwetki bohaterów oraz niepowtarzalny klimat), a oprócz tego w oryginalny i przykuwający uwagę sposób prezentuje małym czytelnikom historie biblijne.

A tak to się zaczęło... Pewnego razu królik Krzysztof otrzymał prezent i z przejęciem rozerwał papier paczki. W środku znajdowała się książka. Na jej okładce widniał tytuł: ,,BIBLIA" i był tam dopisek: ,,Przeczytaj mnie".

Zdziwiony tym niecodziennym prezentem królik nagle dostrzega pędzący drogą cygański wóz. Królik dołącza do podróżujących przyjaciół - konia Hektora, misia Woźnicy i psinki Łatki - i tak rozpoczyna się ich wielka przygoda! Zwierzęta wyruszają na koniec świata, a po drodze poznają historie biblijne i starają się odnieść je do codziennego życia.

Dlaczego proroka Jonasza połknęła wielka ryba? O czym Adam i Ewa rozmawiali z Bogiem? W jaki sposób zmieściły się na arce wszystkie zwierzęta?

Jeśli wy także chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, i nie tylko na te, koniecznie przeczytajcie tę książkę.

To naprawdę świetna książka i doskonała metoda na poznawanie Biblii!

Nauczycielka religii w szkole podstawowej

Uśmialiśmy się z naszymi dziećmi do łez i wspólnie odkrywaliśmy przesłanie historii biblijnych.

Rodzice 7-letniego Oskara i 4-letniej Laury

Za moich czasów takich książek nie było. Cieszę się, że moje wnuki mogą rozwijać się intelektualnie i wzrastać w wierze.

Babcia 8-letniej Sandry i 6-letniego Igora

Informacje dodatkowe o Opowiem ci po drodze... O przekornym Jonaszu i inne historie z Biblii:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-07-08
Tytuł oryginału: The Animals Caravan: The Journey Begins

Kup książkę Opowiem ci po drodze... O przekornym Jonaszu i inne historie z Biblii

Opowiem ci po drodze... O przekornym Jonaszu i inne historie z Biblii - opinie o książce

Opowiem ci po drodze. O zagubionej owieczce i inne historie z Biblii
Avril Rowlands0
Okładka ksiązki - Opowiem ci po drodze. O zagubionej owieczce i inne historie z Biblii

- Jak dobrze was wszystkich widzieć! - rzekł królik Krzysztof. - Wezmę tylko swoją torbę. - I Biblię - zawołał za nim miś Woźnica. (...) - Chcemy...

Opowiem ci po drodze... O dzielnym Dawidzie i inne historie z Biblii
Avril Rowlands0
Okładka ksiązki - Opowiem ci po drodze... O dzielnym Dawidzie i inne historie z Biblii

Królik Krzysztof rozejrzał się wokół, przypatrując się uważnie zgromadzonym zwierzętom. ,,Którą historię z Biblii powinienem im opowiedzieć? Pomóż...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek