Opowiem Ci o Janie Pawle II

Książkę wzbogaca list Ojca Świętego do dzieci z okazji Bożego Narodzenia. Opowiem ci o Janie Pawle II to historia wielkiego i niezwykłego człowieka, opowiedziana jednak tak, jak opowiada się o kimś najbliższym i kochanym. Zanim Karol Wojtyła został Janem Pawłem II, papieżem-pielgrzymem uwielbianym przez miliony ludzi na całym świecie, był najpierw kardynałem, biskupem krakowskim, prostym księdzem z malutkiej miejscowości pod Krakowem, uśmiechniętym Lolkiem z malowniczo położonych Wadowic. Ta niewielka książeczka opowiada o niełatwym dzieciństwie małego Karola, jego rodzicach i starszym bracie, o latach szkolnych i górskich wycieczkach z przyjaciółmi, o tajnych studiach i ciężkiej pracy w czasie wojny. Kolejne rozdziały prowadzą szlakiem człowieka, który z wesołego skromnego chłopca piszącego wiersze wyrósł na przywódcę całego Kościoła katolickiego i którego słuchali z uwagą nie tylko chrześcijanie. Opowiem ci o Janie Pawle II to mały przewodnik po wielkim życiu dla młodych ludzi, którzy stają dopiero na początku swojej drogi, rozpoczynają naukę w szkole, przystępują do pierwszej Komunii. Do nich właśnie skierowane są słowa listu Ojca Świętego.

Informacje dodatkowe o Opowiem Ci o Janie Pawle II:

Wydawnictwo: Siedmioróg