Opowiastka o staruszku i psie

Był sobie raz staruszek. Bardzo samotny, niepozorny staruszek. Uważano, że jest zbyt niepozorny. Uważano też, że ma za brzydki kapelusz. Dlatego wszyscy go źle traktowali. Nocami mały staruszek płakał w łóżku z samotności. Dlaczego nikt mnie nie lubi? Przecież jestem dla wszystkich taki miły, rozmyślał.

Klarowna, chwytająca za serce opowieść o potrzebie przyjaźni, o radości z przyjaźni i o dzieleniu się przyjacielem.

Informacje dodatkowe o Opowiastka o staruszku i psie :

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2021-04-07
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 9788377762097
Tytuł oryginału: Sagan om den lilla farbrorn
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Ilustracje:Eva Eriksson

Kup książkę Opowiastka o staruszku i psie

Opowiastka o staruszku i psie - opinie o książce

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2024-04-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 ksiązki 2024, Wypożyczone,

Piękna książeczka ,co prawda przeznaczona dla dzieci ale nic nie stoi na przeszkodzie by dorośli po nia sięgnęli.

To opowiastka ,która powiedzmy sobie szczerze,rozkruszy nawet lodowate serce.Historia ,w której mamy ogromny wachlarz emocji.Jest smutek,niepewność,żal ,rozpacz ale i jest radość,szczęście by znów miała powrócić zazdrość i smutek.

Ta książeczka nie jest wielka objętościowo ale wzrusza i pokazuje jaką moc ma przyjaźń pomiędzy człowiekiem a psem.Jest to miłość bezwarunkowa.I również nie jest ważny wiek człowieka,starszy czy młody ,bo przecież każdy z nas ,również zwierzę, potrzebuje kogoś ,potrzebuje przyjaciela..

Avatar użytkownika - ania_gt
ania_gt
Przeczytane:2021-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Poczytaj mi Mamo :),

Opowieść, która chwyta za serce. Mimo mikrych rozmiarów, ma dużą moc oddziaływania. Niewielki format i skandynawska oszczędność w słowach, nie przeszkadzają w wywołaniu silnych emocji. Mój sześciolatek bardzo przeżywał tę historię. Świetny punkt wyjścia do rozmów o samotności, krzywdzących stereotypach i sile przyjaźni. Do tego piękne i klimatyczne ilustracje. Gorąco polecam dla dzieci 3+.

Teraz będziesz kurą
Barbro Lindgren0
Okładka ksiązki - Teraz będziesz kurą

- Teraz będziesz kurą.- Dobra, a ty kogutem.- Nie, ja jestem wilkiem.- To musisz mnie zjeść? Książka obrazkowa w humorystyczny, a zarazem przejmujący...

Dom Knuta
Barbro Lindgren 0
Okładka ksiązki - Dom Knuta

Mama Knuta ciągle czegoś od niego chce. Knut nie ma już siły tego słuchać. Pewnego dnia wyprowadza się do innego domu. Nareszcie ma spokój. Nagle pojawia...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun